Materiał Partnera

Na jakie funkcje pracy klimatyzatorów ściennych należy zwracać uwagę?

Na jakie funkcje pracy klimatyzatorów ściennych należy zwracać uwagę?

Tworzenie klimatyzacji biurowej czy domowej to niełatwe zadanie. Zawsze przy takich inwestycjach trzeba podjąć współpracę z pracowniami z branży montażu, serwisu i przeglądu urządzeń chłodniczych. To ich pracownicy tworzą precyzyjne projekty klimatyzacji split lub multisplit, a także dobierają klimatyzatory ścienne do potrzeb użytkowników oraz do warunków technicznych pomieszczeń. Nie tylko jednak moc urządzenia się liczy, czy też poziom zużywania czynnika R. Ważne jest zwracanie uwagi na innowacyjne funkcje.

Interfejsy komunikacyjne nowej generacji

Przy zakupie klimatyzatorów ściennych warto zwracać uwagę na ich interfejsy komunikacyjne. Najnowsze urządzenia powinny gwarantować możliwość zdalnego sterowania poprzez smartfon lub laptop i tablet. Klimatyzator powinien zatem być skomunikowany z systemami sterowania BMS lub SmartDom, które oparte są o takie protokoły jak KNX, BACnet, Lonworks, Modbus i wiele innych.

Monitorowanie pracy urządzeń klimatyzacyjnych pozwala na utrzymanie ich najwyższego stanu technicznego przez lata. Nie jest to możliwe bez interfejsów komunikacyjnych.

Moduł autorestartu oraz samooczyszczania

Najlepsze klimatyzatory ścienne dostępne na rynku posiadają ważną funkcję autorestartu. To dzięki niej urządzenia same dostosowują swoje parametry pracy do warunków panujących w pomieszczeniu. Wszystko odbywa się przy najwyższej energooszczędności w klasie A+, A++ lub nawet A+++. Obecnie nie tylko klimatyzatory inwerterowe zapewniają wysokie oszczędności za prąd. Dobry sprzęt konwencjonalny on/off z certyfikatami i potwierdzonymi testami również jest wart uwagi.

Kupować powinno się sprzęt wyposażony również w funkcję samooczyszczania parownika, tacy ociekowej i filtrów powietrza. Pozwoli to na wydłużenie czasu między przeglądami okresowymi oraz konserwacjami. Te warto zlecać firmie KLIMA SYSTEM, która posiada wszystkie niezbędne uprawniania, obsługując klimatyzację domową, przemysłową czy biurową.

Funkcja chłodzenia, grzania, wentylacji i filtracji

Innowacyjność klimatyzatorów polega na tym, że obecnie nie są to tylko sprzęty chłodzące. Najlepsze urządzenia wspierają również ogrzewanie pomieszczeń jesienią i zimą, a także ich wentylację. Można je nawet porównać do układów wentylacji mechanicznej z rekuperatorami odzysku ciepła. Szczególnie taką grzewczą i energooszczędną rolę, klimatyzatory mogą odgrywać w małych mieszkaniach czy kawalerkach.

Wspomnieć należy również o nowoczesnych rozwiązaniach filtracyjnych, które pozwalają na obniżenie ilości kurzu. Filtry z węglem aktywnym, jonami srebra czy też filtry HEPA gwarantują ochronę przed alergenami, wirusami, bakteriami, pleśnią i grzybami. Dodatkowo sprzyjają szybkiemu neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów.

Tryb snu i pionowe zarządzanie żaluzjami

Kolejnymi wartymi uwagi funkcjami klimatyzatorów są tryb snu oraz możliwość zarządzania żaluzjami. Pierwsza z nich jest bardzo ważna, ponieważ pozwala dostosować temperaturę pomieszczenia do najlepszych parametrów dla zdrowego snu. Klimatyzator domowy obniża przy tym również hałas i pomaga w błyskawicznym usuwaniu nadmiaru wilgoci. Dodatkowo funkcja zarządzania żaluzjami pozwala na skalibrowanie urządzenia tak, aby wyznaczyć pożądany kierunek pływu powietrza.

Przykłady innowacyjnych funkcji różnych klimatyzatorów

Producenci klimatyzatorów prześcigają się w stosowanych innowacjach. Poniżej przedstawiamy zatem ciekawe i niespotykane we wszystkich sprzętach funkcje, które mogą pomóc w zakupie danego urządzenia:

  • klimatyzatory HAIER z funkcją Health – sprzęt generuje stężenie jonów ujemnych na poziomie nawet kilku milionów, tworząc mikroklimat zbliżony do leśnego;
  • klimatyzator LG Artcool Gallery A09FT – urządzenie może imitować wygląd obrazu ściennego;
  • klimatyzatory Fujitsu – większość najnowszych urządzeń jest wyposażona w czujniki ruchu, klimatyzator dostosowuje swoją pracę do obecności użytkownika w pomieszczeniu;
  • klimatyzatory GREE z funkcją 24h Program – 24h automatyczny programator włączania i wyłączania urządzenia;
  • klimatyzator DAIKIN z efektem COANDY – specjalnie zaprojektowane klapy i funkcja zarządzania nimi, pozwalają na ukierunkowany przepływ powietrza tak, aby docierało ono do każdego miejsca w pomieszczeniu;
  • klimatyzator Samsung z funkcją Wind-Free – urządzenie wykorzystuje 21 tysięcy mikrootworów, które delikatnie i równomiernie rozprowadzają powietrze w całym pomieszczeniu, bez zimnych i nieregularnych podmuchów.

 

Opracowanie:
Sulejówek, Armii Krajowej 61
tel. 514 452 632
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz