Materiał Partnera

Na jakich zasadach działa skup złomu?

Na jakich zasadach działa skup złomu?

Ekologiczne podejście do życia i związany z tym recykling, w obecnych czasach nabierają coraz większego znaczenia. Coraz częściej też pojawiają się firmy, które mają za zadanie to ułatwić. Jedną z takich form działalności jest skup złomu, czyli skup metali kolorowych. Takie miejsca zajmują się zarówno utylizacją odpadów, jak i sprzedażą przetworzonych metali.

Czym jest skup złomu?

Skup złomu to miejsce, które zajmuje się skupem surowców wtórnych, ich utylizacją i sprzedażą przetworzonych metali. Jest to ekologiczne działanie - dzięki skupom różne produkty nie zaśmiecają środowiska, metale kolorowe są lepiej wykorzystywane, a przy tym nie eksploatujemy kolejnych zasobów naturalnych.

Firmy zajmujące się skupem dość często samodzielnie odbierają towar od klienta - posiadają ciężarówki lub lawety, dzięki którym mogą odebrać nawet duże ilości produktów.

Jakie produkty można oddać do skupu?

Do skupu złomu można oddać stal, stal nierdzewną, metale kolorowe, a dokładniej metale i stopy, które nie zawierają żelaza, czyli miedź, cyna, mosiądz, aluminium, brąz i ołów. Jest całe mnóstwo produktów, które je zawierają, np.: puszki aluminiowe, baterie, felgi samochodów, zasilacze do telefonów komórkowych lub laptopów, folia spożywcza, elementy instalacji hydraulicznych.

Na skup złomu można również oddać starą elektronikę, np. stare komputery, drukarki, faksy, skanery, kary pamięci. Tego typu produkty można również oddać do specjalnych punktów elektrośmieci. Nie można ich wyrzucać na zwykły śmietnik, ponieważ jest to bardzo szkodliwe dla środowiska.

Jak wygląda recykling metali kolorowych?

W przypadku różnych grup produktów, recykling wygląda nieco inaczej. Za przykład weźmy puszki aluminiowe. Ich recykling składa się z kilku etapów: 

  • Wstępnej obróbki mechanicznej - rozdrabnianiu i oddzieleniu aluminium od innych metali
  • Oczyszczania z farb i lakierów
  • Topnienia odpadów drobnocząstkowych
  • Oczyszczania z zanieczyszczeń niemetalicznych
  • Odlewania

Według niektórych szacunków w ciągu roku na całym świecie produkuje się 220 mld sztuk puszek. Z kolei proces produkcji jednej tony aluminium generuje od 10 do 15 ton odpadów, w tym odpadów toksycznych. W tym wypadku recykling jest więc koniecznością. 

Skup złomu z Żarnowca

Jesteś zainteresowany sprzedażą złomu lub zakupem przetworzonych metali kolorowych? Sprawdź ofertę skupu z Żarnowca prowadzonego przez firmę Trans-Rem-Bud Janusz Ibek. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 1989 roku, co pozwoliło na zdobycie doświadczenia i świadczenie usług na najwyższym poziomie. Firma prowadzi również: stację demontażu pojazdów, okręgową stację kontroli pojazdów, stację paliw i LPG 24h, sklep spożywczo-monopolowy, a także punkt sprzedaży pasz.
Opracowanie:
Żarnowiec, Traktorzystów 12
tel. 32 644 91 72
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz