Materiał Partnera

Na jaką okazję warto wręczyć zegarek?

Na jaką okazję warto wręczyć zegarek?

Mogłoby się wydawać, że w czasach, gdy każdy ma pod ręką telefon komórkowy, klasyczny zegarek na rękę jest zbyteczny. Ale nic bardziej mylnego! Taki czasomierz to jedyny w swoim rodzaju dodatek, który odpowiednio dobrany, nie tylko spełni funkcję praktyczną, wskazując nam godzinę, ale też będzie eleganckim dopełnieniem każdej stylizacji. Kiedy zegarek będzie dobrym pomysłem na prezent? Podpowiadamy.

Obrona pracy dyplomowej

Obrona pracy licencjackiej czy też magisterskiej to bardzo ważne wydarzenie dla każdego studenta. Po kilku latach pełnych nauki i egzaminów, w końcu możemy zamknąć ten etap swojego życia i rozpocząć nowy, już bez żadnych przeszkód wkraczając na ścieżkę pracy zawodowej. To także moment, kiedy dla większości zaczyna się prawdziwe dorosłe życie. Chcąc uczcić tę wyjątkową okazję rodzina i najbliżsi obdarowują nas upominkami. Myśląc przyszłościowo, zamiast kwiatów, które za parę dni zwiędną i będziemy musieli je wyrzucić lub czekoladek, które zjemy, warto postawić na prezent praktyczny. Takim bez wątpienia jest zegarek – dzięki niemu nie tylko nie spóźnimy się do pracy, ale też będziemy prezentować się w niej profesjonalnie.

Prezent urodzinowy

Zdecydowanie największą zaletą, jaką charakteryzują się zegarki naręczne, jest ich uniwersalność. W zależności od tego, jaki model lub styl wybierzemy, będą odpowiednie zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Dla kobiet warto postawić na te delikatniejsze, a więc z klasycznym paskiem, gdyż masywna bransoleta może prezentować się zbyt przytłaczająco na smukłym nadgarstku. Natomiast jeśli chodzi o wykończenie, tutaj w zależności od gustu solenizantki, można pozwolić sobie na różnorodne zdobienia koperty oraz tarczy. Z kolei dla panów najlepiej wybrać albo model uniwersalny, albo elegancki. Zegarki plastikowe w stylu sportowym lub na skórzanych paskach doskonale sprawdzą się na co dzień, za to te o metalowych bransoletach będą szykownym dopełnieniem dla garnituru lub eleganckiej koszuli.

Specjalne okazje

Nie zawsze upominkiem musi być nowy zegarek prosto ze sklepu. Czasami większe znaczenie będzie miała jego wartość sentymentalna niż materialna. Pamiątkowy zegarek po dziadkach, rodzicach lub dalszej rodzinie to doskonały pomysł na prezent z okazji ślubu, ukończenia 18 lat, rocznicy czy też innej wyjątkowej uroczystości. Oczywiście, zanim podarujemy komuś taki czasomierz, najpierw powinniśmy oddać go w ręce doświadczonego specjalisty, na przykład z wrocławskiego Rob Time Zakład zegarmistrzowski Fidor Robert, gdzie przejdzie dokładną kontrolę stanu technicznego, renowację wszystkich części oraz wymianę tych wadliwych. Tak odnowiony zegarek nawet pomimo swojego wieku z pewnością posłuży obdarowanemu jeszcze przez wiele lat.

Opracowanie:
Wrocław, Szewska 78
tel. 71 787 20 01
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz