Materiał Partnera

Na czym polegają usługi outsourcingu informatycznego?

Na czym polegają usługi outsourcingu informatycznego?

W dzisiejszym świecie przedsiębiorcy pozyskują klientów w rozmaity sposób. Jedną z najskuteczniejszych dróg dotarcia do nowych klientów jest Internet. Z tego względu firmy zakładają strony internetowe, gdzie prezentują swoje towary i usługi. Jednak komputery są też niezbędne w wykonywaniu codziennej pracy biurowej. Chcąc mieć zapewnioną stałą obsługę informatyczną, dobrą opcją jest skorzystanie z usługi outsourcingu IT. Na czym one polegają i jakie są ich zalety?

Czym jest outsourcing informatyczny?

Outsourcing informatyczny nazywany jest inaczej outsourcingiem IT. Tego typu usługi oferowane są przez firmy informatyczne głównie dla przedsiębiorców. Polegają one na tym, że przedsiębiorca może korzystać z rozmaitych usług dotyczących IT, a co za tym idzie, pracownicy zewnętrznej firmy zajmą się kwestiami informatycznymi. Jednym z obszarów może być zarządzanie infrastrukturą informatyczną w firmie. Usługi outsourcingu IT obejmują również prace związane z administracją sprzętów i programów, czego celem jest zwiększenie efektywności działania przedsiębiorstwa. Tego typu usługi informatyczne oferuje m.in. firma Itsv z Krakowa. Informatycy ze wspomnianej firmy mają wszechstronną wiedzę w tej branży, a także wieloletnie doświadczenie w pracy w różnych środowiskach i systemach informatycznych. W ramach kompleksowej obsługi informatycznej zewnętrzne firmy mogą świadczyć następujące usługi:

  • wdrażanie nowych technologii i rozwiązań,
  • administracja sieci, serwerów oraz ich zabezpieczeń,
  • rozwiązywanie problemów sprzętowych oraz programowych dotyczących działu IT i telekomunikacji,
  • doradztwo informatyczne,
  • diagnostyka i naprawa sprzętów komputerowych,
  • konfiguracja sieci, systemu, poczty i oprogramowania komputerowego,
  • archiwizacja danych,
  • usuwanie złośliwego oprogramowania.

Jakie są główne zalety outsourcingu IT?

Dla przedsiębiorców korzystanie z usług outsourcingu informatycznego w większości przypadków oznacza niższe koszty. Jak to możliwe? Otóż w dużych firmach zwykle wyodrębniony jest dział informatyczny. Jego pracownicy zajmują się wszelkimi sprawami związanymi ze sprzętem komputerowym i oprogramowaniem, jednakże urządzenie im biura, a także comiesięczna pensja to dosyć wysokie koszty. Outsourcing IT kosztuje znacznie mniej, ponieważ nikogo nie zatrudniamy, a płacimy wyłącznie za konkretne usługi. Kolejną zaletą tego typu usług informatycznych jest to, że zewnętrzne firmy gwarantują nam dostęp do najnowszych technologii, a my praktycznie nie musimy za to płacić.

Warto też dodać, że nawiązanie współpracy z zewnętrzną firmą informatyczną, pozwala na dopasowanie usług IT do potrzeb przedsiębiorstwa. To od klientów zależy, z jakich konkretnie usług chcą korzystać. Jeśli nie zdecydujemy się na pakiet, wówczas koszty będą jeszcze niższe. Elastyczność współpracy to jedna z największych korzyści usług outsourcingu IT.

Opracowanie:
Kraków, Krupnicza 21a
tel. 505 985 882
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz