Materiał Partnera

Na czym polegają negocjowane kursy walut

Na czym polegają negocjowane kursy walut

Nie wszyscy klienci kantorów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, wiedzą, że podczas wymieniania pieniędzy na inną walutę wcale nie trzeba godzić się na kurs zamieszczony w tabelach. Można, a nawet trzeba go negocjować – dobrze przeprowadzone negocjacje mogą przynieść spore oszczędności.

Kto może negocjować kurs?

Kurs negocjować może każdy, a rozważyć to powinni z pewnością ci, którzy decydują się na wymianę większej kwoty. Warto wiedzieć, że im lepiej zapoznacie się z tendencjami na rynku walutowym i będziecie orientować się w aktualnych kursach walut, tym lepsza będzie wasza pozycja negocjacyjna.

-Nie da się ukryć, że w negocjacjach decydującą rolę odgrywa przygotowanie merytoryczne klienta i wysokość kwoty, którą chce on wymienić. To od niej tak naprawdę zależy jak wysoki upust dostanie. Na przykład, w przypadku 10 tysięcy euro wynegocjować można od 3 do 5 groszy – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący KANTOR CENT.

Z negocjacji korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy są świadomi swoich możliwości i korzyści, jakie mogą im one przynieść. Oczekują oni indywidualnej obsługi oraz cen zbliżonych do rynku, dlatego bardzo często decydują się na korzystanie z usług kantorów internetowych.

Warto wiedzieć, że negocjować można nie tylko kwoty wysokie – można śmiało próbować nawet wtedy, gdy chcecie zakupić kilkaset euro, funtów czy dolarów. Przy tego typu kwotach upust nie będzie przesadnie wysoki, jednak z pewnością pozwoli wam zmniejszyć koszty transakcji.

Gdzie negocjować?

Jeśli zdecydujecie się na negocjowanie kursu z kantorem, warto wybrać taki, który na swojej stronie internetowej lub w stacjonarnej siedzibie umieszcza informacje o możliwości negocjowania cen. W ich przypadku można mieć pewność, że wynik negocjacji przyniesie wam same korzyści.

Negocjować kursy warto w kantorach oferujących atrakcyjne kursy i zapewniających o swojej elastyczności. W zależności od potrzeb, dobrze jest też szukać takiego miejsca, w którym bezpośrednio wymienią wam pieniądze na walutę, której potrzebujecie (czasem nie jest to najłatwiejsze, szczególnie jeśli zależy wam na mniej popularnych walutach).

Istotne jest dobre przygotowanie

Pamiętajcie, by przed negocjowaniem kursu dobrze się do tego przygotować, szczególnie jeśli macie zamiar wymienić większą ilość pieniędzy. Kantory chętnie dają upust przedsiębiorczym klientom, ponieważ wiedzą, że dzięki temu z pewnością skorzystają oni z ich usług jeszcze nie jeden raz. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz