Materiał Partnera

Na czym polega zabieg parafinowy na dłonie i jak wpływa na kondycje skóry?

Na czym polega zabieg parafinowy na dłonie i jak wpływa na kondycje skóry?
Zabieg parafinowy ze względu na stosowane w nim substancje pochodzenia mineralnego i roślinnego, zaliczany jest do kosmetyki naturalnej. Ciekła parafina była znana już wiele lat przed naszą erą. Dawniej zamiast wosku mineralnego, do jego wykonania używano wosku pszczelego, który rozgrzewano nad ogniem, aby uzyskał płynną konsystencję. Zabieg ten nie tylko odżywia, ale też zmiękcza naskórek. Na czym polega zabieg parafinowy w nowoczesnym gabinecie kosmetycznym i jak wpływa na kondycję skóry dłoni?

Przebieg zabiegu parafinowego na dłonie

Zanim przystąpi się do zanurzenia dłoni w parafinie, ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. W pierwszej kolejności należy wykonać delikatny peeling, który zetrze zewnętrzne warstwy martwego naskórka, dzięki czemu cenne składniki odżywcze dotrą głębiej. Kiedy już mamy odpowiednio przygotowaną skórę, parafina musi pokryć dłonie aż do nadgarstków. Powszechne jest stosowanie około trzech warstw, poprzez wielokrotne zanurzenie dłoni w rozpuszczonym wosku. W celu dłuższego utrzymania ciepła, kosmetyczka nałoży Ci foliowe rękawiczki. Całość można również okryć ręcznikiem. Po około 20 minutach parafina całkowicie zastyga i staje się na tyle zimna, by móc swobodnie zdjąć ją z dłoni. Resztki wosku można zetrzeć za pomocą olejku. Ostatnim etapem zabiegu jest masaż, który pobudza krążenie, relaksuje i wtłacza cenne składniki do głębszych warstw naskórka.

Parafina stosowana w salonach kosmetycznych ma postać krystalicznego wosku i może występować w trzech typach: ciekłym (olej parafinowy), miękkim oraz twardym. Zabieg parafinowy jest tani, dlatego może stanowić rutynową czynność podczas tradycyjnego manicure. Zwłaszcza w przypadku, kiedy skóra była narażona na działanie substancji wysuszających naskórek oraz niesprzyjające warunki środowiska.

Jakie korzyści przynosi zabieg parafinowy?

Skuteczność zabiegu parafinowego może gwarantować tylko odpowiednie jego wykonanie, dlatego najlepiej udać się do salonu kosmetycznego. Zabieg znajduje się między innymi w ofercie salonu Oaza Piękna, który mieści się w Brzozowie. Parafina zawiera wiele składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na skórę. Do jej największych zalet można zaliczyć:

  • opóźnia procesy starzenia się skóry;
  • natłuszcza naskórek i zapobiega nadmiernej utracie wody;
  • rozluźnia mięśnie;
  • rozgrzewa stawy;
  • pomaga usunąć zrogowaciały naskórek.
Dzięki specyficznemu działaniu parafiny, substancje nakładane na dłonie po zabiegu (olejki, kremy itd.) są lepiej wchłaniane i skutecznie odżywiają skórę. Już po jednym zabiegu można zauważyć różnicę. Zabieg polecany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Poprawia kondycję nawet najbardziej przesuszonych dłoni, dlatego warto stosować go po ekspozycji skóry na działania detergentów lub w okresie jesienno-zimowym.
Opracowanie:
Brzozów, 1000-Lecia 92A
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz