Artykuł sponsorowany

Na czym polega wykonanie docieplania poddasza?

Na czym polega wykonanie docieplania poddasza?

Wielu właścicieli starych domów chcąc zwiększyć jego powierzchnie wynajmuje firmę budowlano-remontową do prac związanych z adaptacją poddasza. Najważniejszym etapem przy tego typu modernizacjach jest wykonanie docieplenia wewnętrznego. Dzisiaj najczęściej stosuje się do tego wełnę mineralną oraz folię wiatroizolacyjną. Dowiedz się, w jaki sposób przebiega wykonanie docieplenia poddasza.

Bilans energetyczny

Przed przystąpieniem do działań wykonawczych związanych z wykonaniem docieplenia poddasza bardzo ważne jest przygotowanie bilansu energetycznego budynku. To pozwoli dobrać firmie remontowej odpowiedni rodzaj materiału dociepleniowego. Warto jednak przy tym wiedzieć, że nawet dobrze wykonane pokrycie dachowe bez izolacji, nie jest w stanie zapobiec znacznym utratom ciepła. W przypadku poddasza mowa nawet o ucieczce nawet 20% energii!

Współpraca z dobrą firmą wykonawczą

Przy docieplaniu poddaszy należy podejmować współpracę z firmami o profilu ogólnobudowlanym. Ważne jest to, aby były one wyspecjalizowane nie tylko w montażach systemów izolacyjnych, ale także w pracach wykończeniowych. Dzisiejsze rozwiązania dociepleń poddaszy opierają się bowiem o wykorzystanie wełny mineralnej, a także stelaży, które pozwolą na zamontowanie płyt gipsowo kartonowych. Te zaś wymagają otynkowania i pokrycia farbą. Jeśli poszukujesz zatem firmy, która wykona wszystkie prace adaptacyjne poddasza – nawet te związane z instalatorstwem elektrycznym oraz hydraulicznym – zgłoś się do przedsiębiorstwa FalKat, prowadzonego przez ekspertów budownictwa Wojciecha Falińskiego oraz Bartosza Katusa. Podmiot ten zapewni Ci nie tylko tani i błyskawiczny remont, ale także najwyższą jakość.

Docieplenie poddasza w pigułce

Prace związane z docieplaniem poddasza nie są bardzo skomplikowane, ale wymagają zastosowania najwyższej klasy materiałów. Ważne jest również przestrzeganie kilku technicznych uwarunkowań taki, jak np. pozostawienie szczeliny wentylacyjnej o grubości 3–6 cm między ociepleniem a deskowaniem pełnym lub folią wstępnego krycia. W uproszczeniu proces tworzenia wydajnej izolacji termicznej na poddaszu wygląda w następujący sposób:

  • dokładne dopasowanie wymiarów wełny mineralnej do rozstawu krokwi,
  • montowanie pierwszej warstwy wełny w taki sposób, aby sama utrzymywała się pomiędzy krokwiami,
  • montowanie rusztu stalowego do konstrukcji krokwi, który wyposażony jest w profile nośne,
  • wypchanie wolnej przestrzeni drugą warstwą wełny tak, aby nie wystawała ona poza profile nośne rusztu stalowego,
  • w przypadku adaptowania kuchni lub łazienki na poddaszu, ważne jest zainstalowanie folii paroizolacyjnej,
  • rozmieszczenie w drugiej warstwie wełny wszystkich niezbędnych elementów instalacji elektrycznej,
  • zamontowanie płyt kartonowo gipsowych, które będą stanowiły nowe ściany ukośne pomieszczeń – wymagane jest ich wykończenie estetyczne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz