Materiał Partnera

Na czym polega terapia ozonowa włosów?

Na czym polega terapia ozonowa włosów?

Zniszczone włosy z rozdwajającymi się końcówkami to problem wielu kobiet. Niestety, czasem mimo szczerych chęci zwykłe czynności pielęgnacyjne nie wystarczą, aby poprawić kondycję włosów. Niektóre zabiegi fryzjerskie, stres, zanieczyszczone powietrze, wysoka i niska temperatura, a także wiele innych czynników, działają niekorzystnie na włosy. Całe szczęście z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi wzmacniające. Jednym z nich jest terapia ozonowa włosów.

Jakie efekty daje terapia ozonowa włosów?

Ozon ma działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Znakomicie wzmacnia i regeneruje włosy i ich cebulki - poprawia ukrwienie skóry, przyspiesza wzrost włosów. Jego nieocenione działanie polega również na oczyszczeniu włosów i skóry głowy z pozostałości chemicznych zabiegów fryzjerskich, np farbowania lub trwałej ondulacji. Dlatego fryzjerzy chętnie polecają ozonowanie w ramach regeneracji włosów.

Na czym polega zabieg?

Ozonowanie włosów należy rozpocząć od ich umycia - pozwoli to usunąć zanieczyszczenia, resztki kosmetyków itp. Następnie należy nałożyć odpowiedni kosmetyk regeneracyjny, np preparat bogaty w keratynę i D-panethenol, które mają działanie wzmacniające i odżywiające. Później klientka siada pod specjalną kopułą sauny do włosów. W saunie włosy są poddane działaniu pary wodnej i ozonu. Podczas zabiegu łuski włosa rozchylają się, co umożliwia składnikom odżywczym wniknięcie do wnętrza włosa. Efekt? Włosy nawilżone, odżywione, zregenerowane.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wiemy już, że zabieg “nasyca” włosy dobroczynnymi składnikami odżywczymi i odbudowującymi. Jednak z biegiem czasu, pod wpływem kolejnych myć, składniki te są wypłukiwane. Dlatego, aby utrwalić efekty ozonowania, zabieg należy powtórzyć. Jak często? To już warto ustalić z fryzjerem, wiele bowiem zależy od struktury włosów i stopnia ich zniszczenia.

Gdzie można wykonać terapię ozonową włosów?

Terapię ozonową włosów możesz wykonać w wielu salonach fryzjerskich, np Mobilny Salon Fryzjerski Ombrett Anna Korfel. Oprócz terapii ozonowej, salon oferuje inny zabieg wzmacniający - keratynowe prostowanie włosów. W ofercie salonu znajdziemy również: strzyżenie damskie, strzyżenie męskie, farbowanie włosów, refleksy, ombre, sombre, dekoloryzacja, mezoterapia, modelowanie i oczywiście najróżniejsze fryzury okolicznościowe. Ogromną zaletą tego salonu jest fakt, że specjalista może dojechać do domu klienta. Z tej opcji powinny być zadowolone szczególnie osoby, które nie lubią czekać na wizytę w salonie fryzjerskim lub termin oczekiwania jest zbyt długi.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz