Artykuł sponsorowany

Na czym polega szczotkowanie podłogi drewnianej?

Na czym polega szczotkowanie podłogi drewnianej?

Coraz większą popularnością, szczególnie w modnych wnętrzach skandynawskich cieszą się podłogi, które zostały poddane strukturyzacji. Dzięki temu uzyskują niepowtarzalny, naturalny wygląd. Zabieg pozwala na uwypuklenie wszystkich walorów położonego drewna. Ponadto taka metoda przekłada się na jego lepszą eksploatację. Warunkiem jest jednak odpowiednie zabezpieczenie powierzchni.

Czym jest szczotkowanie?

To zabieg, który wykonuje się w ramach odnowienia drewnianego parkietu. Jest to także jeden ze sposobów na jej wykończenie, a także poprawienie parametrów użytkowych. Za pomocą specjalnych mechanicznych szczotek usuwa się z drewnianych desek ich miękką część. W ten sposób uzyskują one w pełni naturalny wygląd z wyraźnie zaznaczonymi słojami. W związku z tym najlepszy efekt można uzyskać, poddając zabiegowi drewno jodłowe, sosnowe, świerkowe lub dębowe. Na nich uda nam się z pomocą profesjonalistów, na przykład z firmy ICA PARKIET z Łodzi, osiągnąć rezultat oryginalnie postarzonej i szlachetniej wyglądającej posadzki.

Jakie są zalety metody?

Jak zostało wspomniane wcześniej, proces szczotkowania nie tylko wpływa na estetykę podłogi drewnianej, ale w dużej mierze wpływają pozytywnie na jej właściwości eksploatacyjne. Przede wszystkim idealnie nadają się do domu, w którym zamieszkują zwierzęta – psy oraz koty. Uzyskana faktura zdecydowanie lepiej pozwala zamaskować powstałe rysy po pazurach. Ponadto powierzchnia, która nie jest idealnie gładka zyskuje właściwości antypoślizgowe, co czyni ją bezpieczniejszą, szczególnie dla najmłodszych domowników podczas żywiołowych zabaw. Należy również wspomnieć, że strukturyzacja podłogi wpływa na zwiększenie twardości posadzki, jak również polepsza jej antystatyczność, co ma ogromne znaczenie dla alergików.

Z pewnością dużym atutem jest niezwykle naturalny wygląd desek, dzięki czemu pasują idealnie do pomieszczeń urządzonych w stylu rustykalnym, skandynawskim, loftowym bądź vintage. Będzie dobrze komponować się ze ścianami wykonanymi z cegieł oraz metalowymi lub szklanymi akcesoriami.

Jak wykończyć szczotkowaną podłogę?

Do wyboru są dwa rozwiązania w tym zakresie, czyli olejowanie lub lakierowanie. Obydwie metody bardzo dobrze zabezpieczają powierzchnię desek przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i wnikaniem w ich strukturę wilgoci. Niemniej jednak w przypadku podłogi szczotkowanej, dla utrzymania uzyskanej naturalnej estetyki posadzki lepiej jest zastosować odpowiednio dobrany olej. Preparat dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych, co dodatkowo pozwoli odmienić drewnianą powierzchnię. Ponadto pozwoli ona uwypuklić otrzymaną w wyniku przeprowadzonej strukturyzacji fakturę podłogi. W niektórych przypadkach, częściej przy deskach wytwarzanych fabrycznie, nanosi się powłokę z lakierobejcy, która podkreśla powstałe po zabiegu ślady.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz