Artykuł sponsorowany

Na czym polega spawanie migomatem? Tłumaczą fachowcy z pracowni PRO-SPAW

Na czym polega spawanie migomatem? Tłumaczą fachowcy z pracowni PRO-SPAW

Najlepsze pracownie usług spawalniczych w Polsce są w stanie zaoferować klientom spawanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, instalacji centralnego ogrzewania, prefabrykatów metalowych, bram, ogrodzeń, balustrad, a także sieci gazowych, wodociągów i ciepłociągów. By móc wykonywać tego typu prace potrzebna jest jednak nowoczesna technologia. Do niej zalicza się półautomaty spawalnicze zwane migomatami, które pozwalają spawać metodą MIG/MAG. Na czym ona polega? Szczegółami dzielą się fachowcy z firmy PRO-SPAW z miejscowości Jedlicze.

Czym jest spawanie metodą MIG/MAG?

Jak tłumaczą specjaliści z firmy PRO-SPAW, spawanie MIG/MAG to inaczej spawanie łukowe metali przy użyciu osłonowych gazów ochronnych. Mogą to być gazy obojętne (MIG) lub też aktywne (MAG). Najczęściej wykorzystywany jest zatem argon, hel oraz dwutlenek węgla. Technika MIG/MAG ceniona jest zaś za dużą prędkość spawania, a także za możliwość wykorzystania jej przy zmechanizowanych i zrobotyzowanych stanowiskach spawalniczych. 

Jeśli chodzi zaś o proces łączenia metali metodą MIG/MAG, należy wiedzieć, że spoiwo lub sam drut spawalniczy zajarzają tzw. łuk spawalniczy po zetknięciu. Topiący się drut stanowi wtedy materiał dodatkowy, a gaz osłonowy stosowany jest po to, by chronić wspomniany łuk. Argon czy też hel wypierają tlen podczas spawania, a to zapobiega utleniania się łuku spawalniczego. Dzięki temu efekty pracy są bardzo zadowalające. Gdzie można zaś zastosować spawanie migomatem?

Zastosowanie techniki MIG/MAG

Spawanie metodą MAG, czyli z gazami aktywnymi stosuje się przede wszystkim przy łączeniu stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych. Technika MIG – z gazami obojętnymi – idealna jest zaś przy pracach z aluminium, magnezem, miedzią oraz z innymi metalami nieżelaznymi. Wykorzystanie półautomatów spawalniczych zwanych migomatami jest zatem niebywale szerokie. Firma PRO-SPAW wykorzystuje je przy zleceniach od klientów ze wszystkich gałęzi przemysłu, podejmując się spawania rurociągów, zbiorników ciśnieniowych, różnego typu instalacji, a także konstrukcji budowlanych, od balustrad począwszy, na prefabrykatach metalowych kończąc.

Warto też wiedzieć, że metoda MIG/MAG sprawdza się przy drobnych pracach spawalniczych, co podyktowane jest brakiem konieczności wykonywania obróbki wykańczającej. Takie spawanie zapewnia również bardzo estetyczny wygląd spoiw. Jakie jeszcze zalety tejże technologii można wyróżnić?

Zalety metody MIG/MAG

Spawanie MIG/MAG cenione jest za swoje szerokie zastosowanie, a także prostą obsługę. Dużą zaletą jest też wspomniana duża prędkość robocza oraz bardzo niskie koszty spoiwa. Ponadto liczyć można na łatwe zajarzanie łuku spawalniczego nawet w ciężkich warunkach, a także na ogólną wysoką wydajność spawania, czy to ręcznego, czy też zautomatyzowanego.

Fachowcy z firmy PRO-SPAW zdradzają, iż metoda MIGA/MAG jest lepsza od techniki z wykorzystaniem elektrod otulonych. Dodają oni również, że spawanie migomatami zapewnia bardzo wysoką jakość spoin bez konieczności wykonywania złożonej obróbki. Osiąga się to jednak nie tylko dzięki nowoczesnemu sprzętowi, ale też dzięki umiejętnościom spawacza. Zlecenia warto zatem składać w pracowniach zatrudniających doświadczonych specjalistów – PRO-SPRAW to idealny wybór! 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz