Artykuł sponsorowany

Na czym polega regeneracja sprężarek klimatyzacji?

Na czym polega regeneracja sprężarek klimatyzacji?

Klimatyzacja samochodowa jest wręcz niezbędna podczas najgorętszych, upalnych miesięcy. Układ ten nieustannie pracuje, aby w aucie panowała przyjemna temperatura. Szczególnie intensywnie eksploatowana jest sprężarka klimatyzacji, dlatego zdarza się, że niekiedy odmawia posłuszeństwa. Sposobem na to, by przywrócić jej sprawność, jest jej regeneracja. Jak się ją przeprowadza?

Dlaczego warto zdecydować się na regeneracje sprężarki klimatyzacji?

Sprężarka, nazywana również kompresorem, to serce układu klimatyzacji. Dlatego jej stan bezpośrednio przekłada się na wydajne i sprawne funkcjonowanie całego systemu do chłodzenia powietrza.

Sprężarki to elementy systemu klimatyzacji, które dosyć często ulegają awarii. Jednak regeneracja jest szansą na to, że w pojeździe będzie można ponownie cieszyć się przyjemną temperaturą. Specjaliści przeprowadzają prace mające na celu przywrócenie jej pierwotnych parametrów. Zregenerowana sprężarka może dobrze służyć przez wiele lat.

Aby móc w ten sposób zlikwidować usterkę, muszą być spełnione określone wymagania. Po pierwsze konieczne jest swobodne obracanie się napędu kompresora. Sprężarka nie może być także rozmontowana czy zablokowana.

To, czy element ten można poddać regeneracji, oceniają fachowcy. Jednak zdecydowana większość kompresorów zostaje przywrócona do pełnej sprawności właśnie w ten sposób.

Na pogorszenie stanu sprężarki wpływ ma wiele czynników, jednak największe znacznie ma intensywna eksploatacja klimatyzacji. Kiedy część ta zacznie sprawować się gorzej niż do tej pory lub całkowicie odmówi posłuszeństwa, warto skonsultować się z fachowcami. Może okazać się, że dzięki regeneracji, nie trzeba będzie wymieniać sprężarki na nową” – mówi ekspert z Centralklim.

Jak wygląda regeneracja sprężarki klimatyzacji?

Regeneracja sprężarki klimatyzacji to ściśle określona procedura. Fachowcy postępują zgodnie z ustalonym planem, co sprawia, że prace są wykonywane starannie i precyzyjnie.

Po przyjęciu kompresora do serwisu oceniany jest jego stan oraz stawiana jest diagnoza dotycząca rodzaju i skali uszkodzeń. Wtedy też zapada decyzja, czy sprężarkę można zregenerować. Następnie jest ona rozbierana na części, a elementy, które uległy uszkodzeniu są wymieniane na nowe.

W dalszej kolejności kompresor jest myty przy pomocy ultradźwięków. Zamontowane zostają nowe części oraz ich uszczelnienia. Prace nad regeneracją kompresora kończy wymiana łożysk napędowych. Zanim sprężarka zostanie zwrócona klientowi, jej stan jest testowany, dzięki czemu fachowcy mają pewność, że jest ona całkowicie sprawna.

 

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz