Materiał Partnera

Na czym polega regeneracja maglownic?

Na czym polega regeneracja maglownic?

Maglownica odpowiada za sprawność mechanizmu kierowniczego oraz właściwe przełożenie siły rąk na skręt kierownicą. Współpracuje ona z innymi elementami systemu kierowania, które z czasem ulegają zużyciu. To właśnie wtedy przychodzi moment, aby zająć się regeneracją lub całkowitą wymianą maglownicy w pojeździe. Jednak, aby uniknąć narażania się na duże koszty związane z nowym zakupem, warto postawić na tańszą i korzystniejszą usługę regeneracji.

Jakie są przyczyny awarii maglownicy?

Najczęściej awarii ulegają metalowo-gumowe drążki kierownicze oraz ich końcówki. Jest to związane z dużym obciążeniem, na które są one narażone. Zazwyczaj przyczynami powstawania usterek są kręcenie kołami w miejscu, jazda po nierównościach i pionowych przeszkodach, a także używanie zbyt dużych felg. Z tego względu warto wykonywać badania kontrolne, które wykażą sprawność drążków i ocenią ich stan techniczny. Jeśli jednak dojdzie do awarii maglownicy, musisz szybko podjąć odpowiednie kroki. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz wydawać fortuny na nowy element, zazwyczaj wystarczy jego regeneracja.

Co świadczy o zepsuciu maglownicy?

Zanim przystąpisz do procesu regeneracji maglownicy, musisz wiedzieć, co świadczy o jej uszkodzeniu. Są to:

  • charakterystyczny hałas podczas skrętu oraz jeździe na nierównościach,
  • luzy kierowcy,
  • nietrzymanie się toru jazdy, auto kierujące się samoczynnie w prawo lub lewo,
  • zanik wspomagania albo całkowity jego brak.
  • Regeneracja odbywa się w profesjonalnych punktach lub specjalnych zakładach świadczących tego typu usługę.

Regeneracja maglownicy – jak to wygląda?

Proces regeneracji polega na wymianie uszczelek, usunięciu luzów kierownicy, a także na wymianie drążków i końcówek kierowniczych. Zazwyczaj podczas realizacji usługi następuje kompleksowe czyszczenie elementów, zamontowanie nowych tulei oraz przeszlifowanie i chromowanie listwy. Pozwala to na pozbycie się niepożądanych ubytków i jest odpowiednim przygotowaniem do obróbki mechanicznej. Specjalista z www.przekladnie-maglownice-naprawa.pl zwraca uwagę na zabieg wykonywany po prawidłowej regeneracji maglownicy. Chodzi o niezbędną regulację geometrii zawieszenia, która zapewnia zwiększone bezpieczeństwo podczas użytkowania pojazdu oraz poruszania się wśród innych uczestników drogi.

Pamiętaj, że regularne badania sprawnościowe maglownicy pomogą w przedłużeniu żywotności systemu kierowniczego i jego pozostałych elementów. W dodatku wiele profesjonalnych firm zapewnia roczną gwarancję, która da Ci pewność, że w najbliższym czasie, nie będziesz obawiać się o zbędne koszty związane ze swoją przekładnią kierowniczą.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz