Artykuł sponsorowany

Na czym polega radektomia wykonywana przez lek. Stomatolog Magdalenę Mierzejewską i jakie są wskazania do jej przeprowadzenia?

Na czym polega radektomia wykonywana przez lek. Stomatolog Magdalenę Mierzejewską i jakie są wskazania do jej przeprowadzenia?

Uśmiech to swego rodzaju wizytówka i choć szkliwo zębów to jeden z najtwardszych materiałów na Ziemi to zęby z biegiem czasu ulegają zniszczeniu. Poważne stany zapalne mogą prowadzić do usunięcia całego zęba lub jego korzeni. Jednym ze sposobów pozbywania się korzeni zębów jest radektomia, której profesjonalne wykonanie oferuje lek. Stomatolog Magdalena Mierzejewska. Dowiedz się, czym jest radektomia. Zapraszamy do lektury!

Radektomia – na czym polega ten zabieg?

Radektomia wykonywana przez lek. Stomatolog Magdalenę Mierzejewską to dość skomplikowany zabieg, który polega na usunięciu korzenia zęba. Zabieg ten wykonywany jest najczęściej w przypadku występowania rozległych zmian okołokorzeniowych, jeśli inne formy leczenie nie zadziałały. Co ważne radektomia, która wykonywana jest w Gabinecie Stomatologicznym Magdaleny Mierzejewskiej, to chirurgiczny zabieg polegający na usunięciu jednego z korzeni zęba bez naruszania jego korony. Zabieg ten dotyczy najczęściej zębów trzonowych górnych. Warto wiedzieć, że pozostałe korzenie zęba poddawanego zabiegowi są w pełni wartościowe. Po przeprowadzeniu radektomii lek. stomatolog, prowadząca gabinet w Pile położonej na terenie województwa wielkopolskiego, zajmuje się odbudową zęba, stosując m.in. wkłady koronowo-korzeniowe, które wzmacniają tkanki korony i chronią je przed ewentualnym złamaniem.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu radektomii?

Zabieg radektomii jest mocno skomplikowany i wykonywany zazwyczaj w ostateczności, gdy inne metody leczenia nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Wskazaniami do wykonania radektomii są m.in.:

  • zapalne zmiany okołowierzchołkowe,

  • zaawansowana próchnica korzenia (poddziąsłowa),

  • zapalenie przyzębia wokół korzenia,

  • zakrzywienie lub rozwidlenie korzeni,

  • złamanie pionowe zęba lub korzenia.

Nie u wszystkich osób zabieg radektomii może zostać przeprowadzony. Jakie są zatem przeciwwskazania do jego wykonania? Przede wszystkim radektomia jest niemożliwa do wykonania w sytuacji, gdy pacjent ma zbyt krótkie korzenie zęba. Przeciwwskazanie stanowią także powikłania występujące po przeprowadzanym wcześniej leczeniu (najczęściej kanałowym), poważne choroby przyzębia oraz zły stan zdrowia pacjenta.

Lek. Stomatolog Magdalena Mierzejewska oferuje pacjentom m.in. szeroki zakres usług chirurgicznych oraz leczenie zachowawcze. Ponadto specjalistka zajmuje się również protetyką, implantologią oraz implantoprotetyką.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz