Materiał Partnera

Na czym polega przygotowanie działki pod budowę?

Na czym polega przygotowanie działki pod budowę?

Po zakupieniu działki budowlanej możemy powoli przystąpić do planowania wszystkich prac, dzięki którym powstanie nasz nowy dom. Zanim jednak rozpoczniemy budowę i wszelkiego rodzaju prace, będziemy musieli przygotować działkę pod budowę bądź zlecić to zadanie profesjonalnej ekipie. Na czym właściwie polega przygotowanie działki pod budowę? Dowiedz się!

Dokumenty

Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. Pomorskie Zrzeszenie Budowlane P.z.B. Marcin Rychert, która w swojej ofercie posiada m.in. przygotowanie działki pod budowę. Zlecając to zadanie odpowiedniej firmie, będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane w odpowiedni sposób oraz że nie zostaną popełnione żadne, głupie błędy. Pierwszym zadaniem, jakie musimy na samym początku wykonać, to skompletowanie wszystkich niezbędnych do rozpoczęcia budowy dokumenty. Zaliczamy do nich:

  • projekt domu,
  • wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
  • decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania działki,
  • oświadczenie potwierdzające praw do użytkowania działki,
  • mapa ewidencyjna działki w skali 1:1000,
  • raport określającego warunki techniczne oraz koszty dostawy mediów,
  • mapa sytuacyjno-wysokościowa zlecona geodecie.

Wszystkie wyżej wymienione dokumenty należy złożyć w wydziale architektury i budownictwa starostwa powiatowego.

Ogrodzenie i wyrównanie działki

Pierwszym krokiem po skompletowaniu dokumentów jest wykonanie ogrodzenia. Ma to służyć oczywiście bezpieczeństwu. Osoby postronne muszą wiedzieć, że na danej działce przebiegają roboty budowlane. Chodzi o to, aby życiu lub zdrowiu przechodniów nic nie zagrażało. Kolejnym krokiem jest wynajęcie koparki do wyrównania terenu pod budowę. Należy także przygotować miejsce na działce do składowania materiałów budowlanych, ponieważ jak wynika z prawa budowlanego - wszystkie materiały budowlane znajdujące się na terenie budowy muszą zostać odpowiednio zabezpieczone.

Usunięcie drzew i wykopanie ziemi

Przedostatnim krokiem jest wycięcie drzew oraz krzewów znajdujących się na terenie budowy. Każdy skrawek przestrzeni przydaje się w czasie budowy, z tego też względu wycięcie roślinności jest konieczne w niektórych sytuacjach. Od niedawna mamy możliwość wycinania ze swojej działki drzew bez zezwolenia. Kiedy już uda nam się tego dokonać, ostatnim etapem przygotowania działki pod budowę będzie wykopanie przestrzeni pod fundamenty naszego domu. Jest to najważniejszy etap, przy którym wszelkiego rodzaju błędy mogą mieć negatywne skutki. Warto zatem wynająć do tego zadania specjalistę, który zna się na tym i który nie popełni żadnego zbędnego, głupiego błędu.

Opracowanie:
Pruszcz Gdański, Rzewuskiego 2B lok. 5
tel. 576 051 776
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz