Artykuł sponsorowany

Na czym polega projektowanie instalacji gazowej?

Na czym polega projektowanie instalacji gazowej?
Gazownictwo w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięte. W branży działa wiele firm, które zajmują się projektowaniem, montażem oraz serwisem instalacji gazowych. Projekt instalacji gazowej może się tyczyć zarówno budynków komercyjnych, publicznych, przemysłowych, gospodarczych, jak i mieszkalnych. Instalacja gazowa musi być wykonana poprawnie, co pozwoli zachować pełne bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że to jedyna instalacja, która wymaga pozwolenia na jej budowę. Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć w tym zakresie.

Projektowanie instalacji gazowych

Zanim na dobre rozpoczną się wszelkie działania w zakresie projektowania instalacji gazowej, wykonawcy, tacy jak firma Promal, zobowiązani są do przeprowadzania kompleksowej wizji lokalnej oraz audytu. Projekt instalacji gazowej zawiera dokumentację danej infrastruktury technicznej, mapę do celów projektowych, opinię kominiarską, a także dokumenty prawne i kosztorys. Każdy projekt instalacji gazowej uwzględnia konkretny cel użytkowania. Do najbardziej wymagających projektów należą te związane z instalacjami przemysłowymi.

Warunki techniczne

Niewątpliwie ważne miejsce podczas projektowania instalacji sieci gazowej, są warunki techniczne. Określają zastosowanie konkretnej technologii oraz to, jakie próby wytrzymałościowe powinna przejść dana instalacja. Wśród najważniejszych warunków technicznych wymienia się: pobór i rodzaj paliwa gazowego, cel wykorzystania, rodzaj urządzeń gazowych, ciśnienie, liczba przyłączy i miejsce punktu gazu. Wyszczególnione elementy wymagają dokładnego zaprojektowania i administracyjnego pozwolenia na budowę.

Profesjonalny projekt instalacji gazowej

Podstawową funkcją instalacji gazowej jest szeroko pojęte bezpieczeństwo. Instalacja gazowa musi być również funkcjonalna. W związku z tym, bardzo ważne miejsce zajmuje dostępność do tej instalacji. Jest to istotne szczególnie podczas prac konserwacyjnych, czy w trakcie sprawdzania jej szczelności. Wykonując projekt, nie można zapomnieć o dodatkowym zaworze odcinającym. Ma on specjalne miejsce, zaraz obok wejścia rury gazowej do ziemi. Jeśli będzie wymagała tego sytuacja, takie rozwiązanie pozwoli, by w razie czego bez problemu odłączyć instalację od gazu. W przypadku instalacji z gazem ziemnych, najlepsze usytuowanie rur znajduje się tuż pod sufitem. Rury, w których znajduje się gaz płynny, zaleca się, aby montować przy posadzce. Podstawową zasadą jest brak możliwości umieszczania rur pod fundamentami.

Opracowanie:
Przeźmierowo, Lotnicza 61
tel. 600 204 042
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz