Artykuł sponsorowany

Na czym polega projektowanie bukietu ślubnego? Tłumaczy florystyka Elżbieta Jóźwiak

Na czym polega projektowanie bukietu ślubnego? Tłumaczy florystyka Elżbieta Jóźwiak

Bukiet ślubny panny młodej to bardzo ważny element, który dopełnia suknię ślubną i ma ważny wymiar symboliczny. To on jest też częścią zabawy oczepinowej. Warto zatem by był wyrazisty i idealnie dopasowany do stylu weselnego oraz urody panny młodej. Przepiękne bukiety na takie okazje projektuje i tworzy florystyka Elżbieta Jóźwiak z Warszawy, która zdradza, jak tworzone są wyjątkowe kompozycje kwiatowe.

Bukiet ślubny – od koncepcji po wykonanie

Pracownia florystyczna Elżbiety Jóźwiak tworzy bukiety ślubne w taki sposób, aby wyróżniały się one podczas ślubu oraz wesela. Zawsze przygotowywane są one według koncepcji panny młodej, która może posiłkować się inspiracjami z Internetu lub specjalnymi katalogami florystycznymi. Przed stworzeniem projektu Elżbieta Jóźwiak zapoznaje się zaś z obranym przez klientkę stylem ślubnym i weselnym, a także z wyglądem sukni ślubnej. Warto również zaprezentować florystce wybrany makijaż oraz upięcie włosów. Wbrew pozorom znacznie wpływają one na estetykę projektowanego bukietu ślubnego. Szczególnie ważne jest zaś dobranie odpowiedniej kolorystyki i rozmiarów kompozycji kwiatowej.

By wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, należy również przygotować tzw. bukiet ślubny próbny. Dzięki niemu panna młoda będzie mogła ostatecznie ocenić, czy zbieżny jest on z jej koncepcją i gustem, a także to, czy będzie on podczas ceremonii komfortowy w użytku. Unikać powinno się bowiem między innymi zbyt dużych bukietów i pylących kwiatów. Akceptacja bukietu próbnego równa się zaś ze złożeniem zamówienia na bukiet, który będzie częścią wyjątkowego dla pary młodej dnia. Florystka Elżbieta Jóźwiak poleca, by odbierać kompozycje w dniu ślubu. Bardzo ważna jest bowiem świeżość kwiatów i innych wykorzystanych roślin.

Jakie bukiety ślubne są dzisiaj najpopularniejsze? 

Bukiety ślubne tworzone są dzisiaj z przeróżnych kwiatów. Popularne są amarylisy, goździki, piwonie, róże, frezje, dalie, chabry, a także eustomy. Wiele pań marzy o jednokolorowych jasnych bukietach, a także o kompozycjach kwiatowych pastelowych delikatnie przytłumionych i bardzo romantycznych. Obecnie wiele zamówień dotyczy zatem zarówno bukietów eleganckich, shabby chic, jak i tych glamour oraz staropolskich.

Bardzo duże zainteresowanie jest również dzisiaj na bukiety niestandardowe. Elżbieta Jóźwiak wyjaśnia:

Wyróżniające się panny młode chętnie zamawiają wiosenne bukiety kwiatów z roślin polnych, leśnych lub łąkowych. Kreatywnymi kompozycjami są również bukiety z suszonymi owocami, a nawet szyszkami. Nie brakuje również naturalistycznych bukietów pełnych pnączy, listków eukaliptusa oraz paproci. Pomysłów jest zatem naprawdę wiele, a nasza pracownia stara się tworzyć wyjątkowe i zapadające w pamięć projekty.

Dlaczego warto wybrać pracownię florystyczną Elżbiety Jóźwiak?

Florystka Elżbieta Jóźwiak posiada olbrzymie doświadczenie w tworzeniu różnorodnych kompozycji kwiatowych na śluby i wesela. Jej pracownia oferuje strojenie kwiatami świątyń i sal bankietowych, a także pojazdów par młodych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach oraz z zachowaniem ważnej terminowości.

Podkreślić również warto, że pracownia florystyczna Elżbiety Jóźwiak dobiera do bukietów takie kwiaty i rośliny oraz środki je zabezpieczające, by dane kompozycje wytrzymały deszcz, upały czy niskie temperatury. Specjalne techniki tworzenia powodują również to, że bukiet zawsze wygląda nieskazitelnie w kadrze aparatu i kamery. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz