Materiał Partnera

Na czym polega projektowanie architektury krajobrazu?

Na czym polega projektowanie architektury krajobrazu?

Projektowanie architektury krajobrazu dotyczy zarówno przestrzeni publicznych, jak i komercyjnych oraz prywatnych. Specjaliści urbanistyki, czy też zakładania ogrodów, odmieniają dzisiaj tereny przydomowe, czy te mieszczące się obok szkół, szpitali, banków i innych firm. Najlepsze grupy specjalistów, są również w stanie odświeżać wygląd parków, skwerów, czy też rond, których kopce porastają różnego gatunku rośliny. Aby jednak wprowadzić odpowiednie działania dotyczące architektury krajobrazu, należy dokładnie określić wszystkie parametry środowiskowe, techniczne oraz wizualne!

Najważniejsze działania projektowe

Przed przystąpieniem do założenia ogrodu przydomowego, czy też przy odświeżaniu parku miejskiego, najlepsze grupy ekspertów botaniki, materiałoznawstwa, urbanistyki, czy ogrodnictwa, przystąpią do szeregu działań, zaliczanych do studium przedinwestycyjnego. Mowa o określeniu np. rodzaju gleby, poziomu wilgotności terenu, poziomu jego nasłonecznienia, o dokładnym rozpoznaniu działki, czy też o zapoznaniu się ze stylem urbanistycznym, czy architektonicznym. Nowy teren zielony, zawsze musi być bowiem tworzony tak, aby idealnie komponował się z budynkiem, a także pozostałymi elementami krajobrazu. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne nie tylko przy reorganizowaniu przestrzeni miejskich, ale także przy zakładaniu ogrodów przydomowych. Dzisiaj zatem istotny zawsze jest projekt, złożony kosztorys, a także harmonogram i zakres przeprowadzanych prac!

Zakres prac w dziedzinie architektury krajobrazu

Najlepsze firmy zajmujące się dziedziną architekturą krajobrazu, są w stanie na życzenie klientów przeprowadzić szereg wielu złożonych prac. Mowa nie tylko o kompleksowym założeniu ogrodu i jego okresowej pielęgnacji, ale także wdrożeniu np. nowoczesnego i energooszczędnego systemu nawadniającego, czy też o niwelacji oraz kształtowaniu terenu, co jest ważne między innymi przy tworzeniu sztucznych oczek wodnych, czy małych rzeczek i innych akwenów dekoracyjnych. Zapomnieć nie można także o małej architekturze ogrodowej: altanach, tarasach, oświetleniu, rzeźbach, ścieżkach, czy też meblach do ogrodu, które muszą idealnie współgrać z bryłą budynku (domu, restauracji, hotelu, szpitala itd.), a także z zastosowaną roślinnością. Głównym celem dziedziny projektowania architektury krajobrazu jest zatem tworzenie przestrzeni pięknych, które będą przyjazne środowisku naturalnemu, i które np. zminimalizują ilość nieużytków urbanistycznych – te dzisiaj z powodzeniem są rekultywowane, stając się zielonymi miejscami służącymi dla wypoczynku i rekreacji mieszkańców miast!

Bajeczne Ogrody i Agroturystyka – Maria Bożek

Specjalistką od zakładania terenów zielonych, rekultywacji parków, czy też tworzenia pięknych ogrodów, jest między innymi Maria Bożek, która zajmuje się także agroturystyką w miejscowości Gralewo (noclegi dla turystów i pracowników). To jej prace związane z aranżacjami działek, na których nasadzane są m.in. egzotyczne drzewka i krzewy, doceniane są przez klientów indywidualnych, biznesowych (np. wspólnoty mieszkaniowe), a także publicznych. Jeśli marzysz zatem o naturalistycznym, japońskim, śródziemnomorskim, staropolskim, angielskim, prowansalskim, czy skandynawskim ogrodzie przy swoim domu, koniecznie podejmij współpracę właśnie z pracownią Bajeczne Ogrody i Agroturystyka!
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz