Materiał Partnera

Na czym polega profesjonalny montaż okien?

Na czym polega profesjonalny montaż okien?

Dobry montaż okien jest szczególnie ważny dla zachowania odpowiednich parametrów termoizolacyjnych mieszkania czy domu. Odpowiedni montaż pozwala na ograniczenie strat ciepła, co przekłada się między innymi na komfort użytkowania oraz niższe rachunki za ogrzewanie. Jak zatem wygląda odpowiedni montaż okien, wykonany przez fachowców?

Sprawnie, solidnie i rzetelnie wykonany montaż okien pozwoli w pełni wykorzystać ich potencjał, uchroni również dom, na przykład od pleśni. Żeby móc powiedzieć, że montaż okien został wykonany prawidłowo, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich szczelność. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy montażu okien?

Właściwy montaż okien

Jak informuje ekspert z firmy Adrian Franczyk REMAL klienci przymierzający się do zakupu i montażu okien zdają sobie sprawę z tego jak ważny jest współczynnik przenikania ciepła czy też ilość szyb w pakiecie szybowym. Jednak bardzo często zapominają o tym, że tak samo ważne jak dobre okno, jest jego właściwy montaż. To właśnie właściwy montaż pozwoli zachować wysokiej klasy parametry izolacyjne zakupionego okna. Innymi słowy, nawet gdy kupimy drogie, dobre okno o wysokich właściwościach termoizolacyjnych, nie będzie miało to żadnego znaczenia, jeżeli montaż nie zostanie dobrze przeprowadzony.

Odpowiedni montaż okien, skuteczny przez lata to montaż na piankę poliuretanową. Jednak współczesne czasy pozwalają na wykorzystanie jeszcze efektywniejszych sposobów montażu okien. Nowoczesne okna również tego wymagają. Dlatego obecnie stosuje się szczelny, warstwowy montaż okien. Montażysta zaczyna od przygotowania ościeży i wyrównania glifów. Okno montuje się w wyrównanym ościeżu uszczelniając złącze okienne za pomocą pianki. Na zewnątrz okna można zastosować elastyczną folię w płynie, która dopasuje się do każdej powierzchni.  W tego rodzaju montażu fachowiec może również wykorzystać taśmy rozprężne pozwalające uzyskać jeszcze lepsze parametry termoizolacji okna.

Przy montażu okien warto pamiętać, że im niższy współczynnik przenikania ciepła, tym lepiej, z kolei im niższy jest ten współczynnik, tym bardziej konieczny jest warstwowy montaż okien. Tradycyjne metody nie sprawdzą się dla nowoczesnych okien, które oferuje współczesny rynek. Już na etapie zakupu okien, warto zapytać o najlepszy sposób montażu dla tego właśnie okna – jeżeli firma montująca potwierdzi, że ta technika będzie najwłaściwsza dla wybranych okien, będziesz miał pewność, że dobrze trafiłeś.

Opracowanie:
Ochotnica Dolna, os. Zachry 45a
tel. 793 099 429
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz