Materiał Partnera

Na czym polega profesjonalna regeneracja wałów napędowych?

Na czym polega profesjonalna regeneracja wałów napędowych?

Wały napędowe to podzespoły wykorzystywane w układach napędowych autobusów, samochodów osobowych, aut dostawczych, maszyn rolnych i leśnych, ciągników siodłowych, pojazdów szynowych, dźwigów, a także wielu maszyn przemysłowych i produkcyjnych. Olbrzymie natężenie pracy, tychże komponentów, wymaga po pewnym okresie użytkowania, przeprowadzić w ich obrębie profesjonalnego serwisu, zwanego regeneracją. Dowiedz się, na czym ona polega!

Budowa wału napędowego

Przed poznaniem działań w obrębie regeneracji wałów napędowych, warto wiedzieć, z czego składają się te podzespoły. Ich budowa może być różnych rozmiarów, a także z różnych bardzo trwałych materiałów, muszących wytrzymywać skoki temperaturowe, znaczne obciążenia, a także wiele czynników mechanicznych. Wały napędowe w uproszczeniu składają się z takich elementów, jak: kompensacja, rury,  końcówki spawalnicze, krzyżaki, flansze, a także osłony. Znajomość konstrukcji tychże komponentów motoryzacyjnych i nie tylko, jest ważna w branży, właśnie do prawidłowego procesy regeneracyjnego, którego ważną czynnością, jest rozebranie podzespołu na wszystkie części pierwsze!

Działania w zakresie regeneracji wałów napędowych

Do działań regeneracji wałów napędowych zaliczyć można takie procesy, jak centrowanie krzyżaków, wymiana krzyżaków, wymiana wieloklinów przesuwnych (kompensacja), wymiana wieloklinów sztywnych, wyważanie wałów napędowych, czy pełne czyszczenie podzespołów i usuwanie z ich powierzchni pierwszych oznak rdzy – czasem wykorzystuje się technikę piaskowania, szkiełkowania, czy też szlifowania. Do specjalistycznych działań regeneracji wałów napędowych, można zaliczyć także modernizacje i przeróbki w ich obrębie. Mowa np. o zmianie konstrukcji flanszy, czy o jej dorabianiu, a także o odtwarzaniu budowy całych wałów napędowych! Warto przy tym wiedzieć, że najlepsi serwisanci, są gotowi na wykonywanie przeróbek tychże komponentów, dla pojazdów z zabudową specjalną (np. laweta), czy dla nietypowych maszyn/urządzeń budowlanych/sprzętów produkcyjnych.

Serwisanci wałów napędowych

W Polsce niestety działa niewiele firm, zajmujących się serwisem, modernizacjami, tworzeniem na specjalne zamówienie elementów wałów napędowych (np. podpory do wałów), czy ich regeneracjami. Jednym z takich przedsiębiorstw, jest firma BOGAR, która wyposażona jest w nowoczesny park maszynowy, na który składa się między innymi innowacyjna, komputerowa wyważarka do wałów napędowych, renomowanej marki Schenck. Dlaczego jednak warto współpracować z tym podmiotem? Przede wszystkim ze względu na jego wysoki poziom wyspecjalizowania. Przedsiębiorstwo to nie tylko serwisuje i regeneruje układy przeniesienia napędu, ale także jest ich czynnym producentem. Mowa o wytwarzaniu podpór do wałów napędowych, do takich marek pojazdów, jak: Ford, Iveco, Volkswagen, Mercedes, Land Rover. Sprzedaż zarówno detaliczna, jak i hurtowa, gwarantowane!

Z pełnym zakresem działalności firmy BOGAR, warto zapoznać się na jej stronie www, gdzie znajdziesz również personalizowane i tworzone na zamówienia urządzenia gastronomiczne – m.in. maszyny do popcornu! 

Opracowanie:
Łódź, Kolorowa 5
tel. 609 557 151
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz