Artykuł sponsorowany

Na czym polega produkcja Private label?

Na czym polega produkcja Private label?

Private label to doskonałe rozwiązanie dla firm, które pragną rozszerzyć swoją ofertę produktową przy niskich nakładach inwestycyjnych. Pod marką własną możesz dostarczać klientom produkty, których wykonawstwem zajmują się specjaliści z firmy zewnętrznej. Sprawdź, na czym polega współpraca kontraktowa i w jakich branżach ten model produkcji najlepiej się sprawdza.

Czym są produkty Private label?

Pod ideą private label kryje się produkcja towarów różnego typu, przez wyspecjalizowane w tej dziedzinie przedsiębiorstwo, a następnie opatrzenie tych artykułów logiem firmy zlecającej ich wyprodukowanie.

Taka produkcja kontraktowa pozwala rozszerzyć ofertę firmy, bez konieczności inwestycji w niezbędny sprzęt oraz szkolenie pracowników. Zlecając wyprodukowanie danych towarów specjalistom, czyli firmie zewnętrznej, która posiada odpowiednie zaplecze technologiczne, przeszkolony personel, a także duże doświadczenie nie tylko oszczędzasz, ponieważ nie musisz samodzielnie inwestować w odpowiednie narzędzia produkcyjne, ale też znacznie przyspieszasz proces produkcji. Co więcej, produkcja kontraktowa to gwarancja wysokiej jakości produktów, które kojarzyć się będą klientom z Twoją marką.

W jakiej branży sprawdza się Private label?

Sprzedaż produktów pod marką własną doskonale sprawdza się w wielu branżach. Ze współpracy tego typu korzystają zarówno firmy odzieżowe, przedsiębiorstwa z branży spożywczej, jak i firmy zajmujące się sprzedażą chemii gospodarczej, suplementów diety i wielu innych towarów.

Produkcja kontraktowa to doskonały sposób na rozszerzenie oferty firmy, bez konieczności wprowadzania zmian w procesach produkcyjnych. Taka optymalizacja kosztów produkcji pozwala na obniżenie cen produktów, co często przekłada się także na większe zainteresowanie klientów. Warto dodać również, że sprzedaż marki własnej wiąże się z brakiem konkurencji – produkty sygnowane logo Twojej firmy dostępne będą jedynie w Twojej ofercie (oraz ofercie firm, z którymi współpracujesz).

Produkcja kontraktowa suplementów diety

Produkcja wszelkich suplementów diety i wyrobów medycznych wymaga znajomości aktualnych wymagań rynkowych oraz dobrze wyposażonego laboratorium badawczego. Tego typu produkty muszą być dokładnie sprawdzone przez doświadczony zespół badawczy, aby były w pełni bezpieczne dla konsumentów i zawierały jedynie sprawdzone i dopuszczone do użytku składniki.

Jeśli planujesz poszerzyć ofertę swojej firmy o suplementy diety, najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z firmą Exim Pharma sp. z o.o., zajmującą się produkcją wyrobów medycznych pod marką własną inwestora. Wieloletnie doświadczenie w produkcji suplementów, środków spożywczych, odżywek i produktów dla zwierząt – zarówno produktów własnych oraz produkowanych pod marką różnych firm sprawia, że jest to zespół godny zaufania, który trafnie doradzi Ci przy wyborze produktów, przygotowaniu receptury, konfekcjonowaniu i wdrożeniu działań marketingowych promujących nową markę.

Największe zalety produkcji kontraktowej suplementów diety

Aby wyprodukować nowy preparat, niezbędne jest stworzenie kompleksowego zaplecza technologicznego, co wymaga nie tylko ogromnych nakładów finansowych, ale też szerokiej wiedzy o procesie produkcji tych towarów i kadry wykwalifikowanych pracowników.

Zlecając produkcję kontraktową suplementów diety lub wyrobów medycznych zewnętrznej firmie, możesz wprowadzić na rynek nowy produkt, minimalizując te koszty. Współpraca na zasadzie private label (nazywana też white label) pozwala Ci na stworzenie wyjątkowych produktów pod istniejącą już własną marką lub zapoczątkowanie nowej serii produktów pod zupełnie nową nazwą handlową.

Do największych zalet outsourcingu w przy produkcji suplementów diety i innych wyrobów medycznych jest korzystanie z bogatej bazy wiedzy i najnowocześniejszych technologii produkcyjnych firmy zewnętrznej, przy jednoczesnym budowaniu własnej, godnej zaufania klientów marki.

Europejskie standardy produkcji – jak wybrać odpowiednią firmę?

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 852 z dnia 29.04.2004 roku w sprawie higieny środków spożywczych oraz Ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 2.08.2006 roku produkcja suplementów diety i wyborów medycznych podlega nadzorowi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wybierając firmę, której zlecisz projektowanie, produkcję oraz magazynowanie artykułów sprawdź koniecznie, czy działa ona zgodnie z system HACCP i opiera się na Dobrej Praktyce Wytwarzania GMP.

Europejskie wymagania produkcyjne, dotyczące wytwarzania tego typu towarów opisane zostały normą ISO 22000:2005, której wybrana przez Ciebie firma powinna przestrzegać. To bardzo ważne, by w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo to korzystało wyłącznie z certyfikowanych, standaryzowanych surowców od polskich i europejskich dostawców oraz najwyższej jakości maszyn, by dostarczyć Twoim klientom bezpieczny i najwyższej jakości produkt.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz