Materiał Partnera

Na czym polega proces rekuperacji?

Na czym polega proces rekuperacji?

W czasach, gdy na ulicach kłębią się spaliny, a w otoczeniu coraz częściej unosi się smog, ludzie coraz większą wagę przywiązują do jakości powietrza. To, czym człowiek oddycha, jest niezwykle ważne dla stanu zdrowia i komfortu przebywania na zewnątrz. Niektórzy chcą patrzeć na problem globalnie, ale najlepszą metodą na wprowadzenie zmian jest ich rozpoczęcie od samego siebie. Rekuperacja może stać się systemem, który oczyści powietrze w nowoczesnym domu – a taki musi być ekologiczny, a jednocześnie ciepły i szczelny.

Sam proces rekuperacji jest przeprowadzany za pomocą rekuperatora, który usuwa zużyte powietrze pełne dwutlenku węgla i odzyskuje wraz z ciepłem powietrze świeże i czyste. Dzięki temu w budynku nie trzeba otwierać okien i wietrzyć pomieszczeń (co prowadzi do uchodzenia ciepła na zewnątrz i jest uciążliwe szczególnie zimą).

 

Rekuperator pozbywa się niepożądanych zapachów, bakterii, wirusów oraz wilgoci i kurzu poprzez ich wywianie, a w zamian dostarcza przefiltrowane powietrze pozbawione dwutlenku węgla i wszystkich wymienionych „atrakcji”. Montaż rekuperacji ma również wymierne skutki dla portfela: koszty ogrzewania zimą w tym systemie są znacznie mniejsze niż w przypadku klasycznych metod wentylacji domu.

 

Kto pomoże zainstalować rekuperację?

Korzyści płynące z systemu mechanicznej wentylacji z odzyskiwaniem ciepła są spore, więc warto rozważyć jego instalację. Doświadczone firmy z branży HVAC, takie jak YogiCo, mają w swojej ofercie montaż rekuperacji. Dokładają starań, aby cały proces przebiegł z wysoką precyzją. Dlatego testują całą instalację, zanim zostanie ona oddana do użytku, by sprawdzić, czy na pewno będzie działać właściwie.

A właściwe działanie rekuperatora i całego mechanizmu sprawia, że w domu nie trzeba nawet otwierać okien w budynku, bo powietrze będzie w nim zawsze świeże i oczyszczone. Oprócz tego taka instalacja zainstalowana w domu zapewnia niski poziom dwutlenku węgla, co powoduje,że mieszkańcy mogą dużo lepiej spać, nie wdychając zużytego powietrza. Zwłaszcza zimą można docenić rekuperację, zarówno za jej skuteczność, jak i oszczędność energii, dzięki której nasze rachunki za ogrzewanie będą znacznie niższe.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz