Materiał Partnera

Na czym polega praca brokera ubezpieczeniowego?

Na czym polega praca brokera ubezpieczeniowego?

Praca brokera ubezpieczeniowego nie jest tożsama z pracą agenta ubezpieczeniowego. Chociaż zakres obowiązków jest podobny, broker pracuje przede wszystkim dla swojego klienta, a nie, jak agent, dla konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jakie cechy powinien mieć dobry broker ubezpieczeniowy, na czym dokładnie polega jego praca i dlaczego warto zaufać firmie El Broker, dowiesz się z poniższego artykułu.

Broker to pojęcie kojarzące się z giełdą, jednak okazuje się, że funkcjonuje także w działalności ubezpieczeniowej. Jest to osoba, posiadająca rozległą wiedzę o ubezpieczeniach i doskonale orientująca się na ich rynku, potrafiąca zestawić produkty poszczególnych ubezpieczycieli, a także posiadająca rozwinięte zdolności negocjacyjne. Czym się charakteryzuje jego praca?

Klient na pierwszym miejscu

Podczas gdy większość agentów ubezpieczeniowych jest przedstawicielem konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, szefem dla brokera jest… klient. Jego zadaniem jest bowiem dobranie idealnego ubezpieczenia, współgrającego z profilem firmy oraz odpowiadającego na jej potrzeby. Broker reprezentuje interesy klienta i to na nim spoczywa odpowiedzialność za zarekomendowanie mu najlepszej oferty. Jest to osoba niezależna, nie działająca w imieniu żadnego ubezpieczyciela.

Orientacja

Broker to osoba posiadająca doskonałą orientację w sytuacji ogólnej branży, w której działa klient. Możemy być pewni, że fachowcy z firmy El Broker to wykwalifikowana kadra, służąca radą oraz pomocą. Każda zaproponowane przez nich rozwiązanie zostało dokładnie przemyślane oraz zbadane, a także poparte researchem rynku. Dla każdego klienta, zarówno prywatnego, jak i firmy, oferta przygotowywana jest indywidualnie, co gwarantuje idealne dopasowanie propozycji do konkretnych potrzeb.   

Praca

Praca brokera ubezpieczeniowego nie polega jednak tylko wyszukiwaniu najlepszej oferty z dostępnych, proponowanych przez ubezpieczycieli. Zanim bowiem przedstawi on swoją propozycję klientowi, powinien przeprowadzić odpowiedni audyt. Brokerzy z firmy El Brokoer dokonają zatem dogłębnej analizy aktualnej sytuacji ubezpieczeniowej; zakresu dotychczasowych ubezpieczeń, wysokości składki, etc. oraz analizy potrzeb klienta. Składa się na nią rozpoznanie możliwych zdarzeń losowych, ocena zakresu mogącego wystąpić ryzyka, a także określenie wysokości i możliwości wystąpienia maksymalnej szkody. Dopiero na podstawie tych informacji pracownicy przedstawią klientowi indywidualny program ubezpieczeniowy w formie pisemnej. Terminowość i rzetelność, a także podejmowanie się trudnych oraz skomplikowanych spraw, to cechy wyróżniające firmę El Broker na rynku brokerów ubezpieczeniowych.    

Oceń artykuł (4)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz