Artykuł sponsorowany

Na czym polega obsługa prawna podmiotów gospodarczych?

Na czym polega obsługa prawna podmiotów gospodarczych?

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od przedsiębiorcy nie tylko doskonałej znajomości swojej branży, ale też szerokiej wiedzy z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy i prawa administracyjnego. Trudno na bieżąco śledzić zmiany w przepisach, gdy trzeba skupić się na planowaniu rozwoju firmy i osiąganiu kolejnych celów biznesowych. Niektóre przedsiębiorstwa zatrudniają więc w tym celu prawnika na etat, inne – korzystają z obsługi prawnej zagwarantowanej przez niezależną kancelarię. Na czym polega takie wsparcie?

Jaki jest zakres obsługi prawnej firm?

Outsourcing usług prawnych ma to do siebie, że jest bardzo elastyczny. Przedsiębiorca może doraźnie korzystać z pomocy wybranej kancelarii adwokackiej lub też zdecydować się na stałą współpracę w ramach opłaty abonamentowej. Zakres usług każdorazowo ustalany jest indywidualnie i najczęściej obejmuje on:

  • sporządzanie i opiniowanie umów,

  • sporządzanie regulaminów, statutów,

  • pomoc przy zakładaniu, likwidacji, przekształcaniu spółek,

  • reprezentowanie klienta przed organami państwowymi,

  • prowadzenie negocjacji gospodarczych w sprawach spornych między spółkami,

  • prowadzenie mediacji z problematycznym pracownikiem, nieuczciwym kontrahentem,

  • doradztwo prawne w sprawach bieżących,

  • windykację należności.

Wszystkie wymienione wyżej usługi prawne dla firm świadczy Kancelaria Adwokacka Andrzej Babilas w Rybniku. Od lat współpracuje ona z przedsiębiorstwami z różnych sektorów przemysłu, dlatego jest w stanie zaproponować szybką i skuteczną pomoc prawną niezależnie od stopnia skomplikowania sprawy.

Dlaczego warto korzystać z outsourcingu usług prawnych?

Przemawia za tym wiele korzyści. Po pierwsze, nawiązanie współpracy z kancelarią adwokacką jest tańsze niż utworzenie i utrzymanie wewnętrznego działu prawnego w firmie. Rachunek jest prosty – więcej pieniędzy zostaje w kieszeni przedsiębiorcy. Po drugie, świadomość, że w każdej trudnej sytuacji firma może liczyć na wsparcie doświadczonego prawnika, działa kojąco i ułatwia racjonalne, ale odważne zarazem zarządzanie biznesem.

Outsourcing usług prawnych zapewnia spokój. Przedsiębiorca nie musi obawiać się, że nowy kontrahent zawrze w umowie jakiś niekorzystny zapis, gdyż specjalista w porę to wychwyci i zaneguje dokument. Prawnik obecny jest zawsze, gdy w firmie podejmowane są wiążące i obarczone ryzykiem niepowodzenia decyzje.

Po trzecie, specjalista zadba o to, by przedsiębiorstwo działało zgodnie z literą prawa. Może brzmi to jak wyświechtany frazes, ale wystarczy pomyśleć, jak bardzo skomplikowany i dynamiczny jest system prawny w Polsce, by dostrzec sens powyższego stwierdzenia. Przepisy nieustannie się zmieniają, dają dużą dowolność interpretacji i nie są wolne od błędów. Trudno stosować regulacje, których się nie rozumie, a jak wiadomo, nieznajomość prawa szkodzi. Dzięki wsparciu adwokata firma będzie bezpieczna pod względem prawnym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz