Artykuł sponsorowany

Na czym polega nadzór inwestorski w firmie Erable?

Na czym polega nadzór inwestorski w firmie Erable?

Nadzorem inwestorskim zajmuje się inspektor nadzoru budowlanego. Jego zadaniem jest kontrolowanie tego, czy prace przebiegają zgodnie z projektem. Budynek musi spełniać wymagania narzucone przez prawo budowlane oraz architekta. Takie działania prowadzone są przez firmę Erable, która świadczy usługi budowlane i mechaniczne. Zajmuje się tworzeniem obiektów inżynieryjnych, przemysłowych i kolejowych.

Od czego zaczyna się nadzór inwestorski?

Nadzór inwestorski rozpoczyna się w momencie zapoznania się z dokumentacją projektową. Zadaniem inwestora jest dokładne jej sprawdzenie. Stara się on wychwycić ewentualne nieprawidłowości, czy elementy, które należy poprawić. Taka osoba sprawuje kontrolę nad wszystkimi etapami inwestycji. To pozwala na to, aby budowa przebiegała zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Wykonuje ona takie zadania jak np. kontrola jakościowa przeprowadzanych robót budowlanych oraz materiałów, jakie są wykorzystywane, weryfikacja zgodności prac wraz z projektem architektonicznym oraz umową. – mówi specjalista. Jednym z obowiązków jest też zajmowanie się fakturami, które wystawiane są przez usługodawców. Erable to firma, która prowadzi działania obejmujące również nadzór inwestorski. Składa się z zespołu wykwalifikowanych i doświadczonym pracowników w dziedzinie budownictwa. Posiada dobrze rozbudowane zaplecze technologiczne. Zlecenia realizuje terminowo.

Jakie obiekty podlegają obowiązkowemu nadzorowi inwestorskiemu?

Obiekty, które mu podlegają to np. budowle mostowe wszelkich typów, w tym wiaduktów, estakad, stacje uzdatniania wody i oczyszczenia ścieków, linie telekomunikacyjne przewodowe i radiowe, sieci gazowe, rurociągi, kanały energetyczne. Nadzór inwestorski może wykonywać osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia. Powinna też mieć wiedzę z zakresu prawa budowlanego. Musi bowiem dokonać fachowej oceny zjawisk technicznych. Do jej obowiązków należy też samodzielne rozwiązywanie zagadnień architektonicznych.

Opracowanie:
Katowice, Wandy 16ł
tel. 533 243 103
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz