Materiał Partnera

Na czym polega montaż sufitów napinanych?

Na czym polega montaż sufitów napinanych?
Sufity napinane wyglądają niezwykle efektownie – przywodzą na myśl naciąganą tkaninę. Żeby osiągnąć taki efekt w swoim domu, musimy zainwestować trochę pieniędzy. Pamiętajmy, że taki sufit może być ciekawą dekoracją – ciekawym rozwiązaniem jest pokrycie tkaniny, z której tego typu sufit ma być wykonany, zdjęciami lub ozdobną grafiką. Jak zamontować taki sufit?

Sufit napinany – piękna dekoracja

Do niedawna wśród nietypowych, dekoracyjnych sufitów prym wiodły sufity podwieszane. Dziś znacznie modniejszym rozwiązaniem są sufity napinane. Takie sufity wykonuje się z elastycznego materiału – najczęściej z folii PVC. Folia jest rozciągnięta na przygotowanej wcześniej konstrukcji. Montaż takiego sufitu jest dość szybki i bardzo czysty, o ile zajmują się nim profesjonaliści – na przykład z firmy Lux-tap Radosław Owerko. W niewielkich pomieszczeniach tego typu sufit można wykonać już w kilka godzin – to znacznie wygodniejsze i czystsze niż zakładanie sufitu podwieszanego, którego budowa potrafi trwać wiele dni. Sufity napinane wykonuje się z odpornych na zniszczenie i łatwych w czyszczeniu materiałów – częściej niż w domach mieszkalnych można je spotkać w klubach i restauracjach – są bardzo efektowne.

Rozwiązanie dla odważnych

Sufit napinany to bardzo ciekawy element aranżacji wnętrz, jednak sprawdzi się on tylko u tych, którzy lubią eksperymentować. Tai sufit jest elementem wnętrza, który od razu rzuca się w oczy. Jeśli wolimy subtelność i minimalizm, raczej nie będzie on pasować do naszego stylu. Jeśli jednak lubimy niebanalne rozwiązania, zdecydujmy się na taki sufit, najlepiej z kolorowej lub zadrukowanej ciekawymi obrazami folii – takie rozwiązanie wprowadzi do naszego wnętrza nutkę wyjątkowości. Warto podkreślić, że sufity napinane świetnie wyglądają w połączeniu z niebanalnym oświetleniem – pozwala ono w pełni wyeksponować wygląd sufitu.

Przygotowanie sufitu napinanego

Elementy sufitów napinanych wykonywane są na zamówienie – muszą być dopasowane do projektu wnętrza. Na podstawie dokładnych pomiarów pomieszczenia program internetowy tworzy jego symulację, na której możemy pracować, projektując sam sufit. Materiał, który ma pokrywać sufit, jest wcześniej wycinany. Umieszcza się też w nim specjalne zaczepy, często nazywane po prostu harpunami. Wykonanie materiału na taki sufit może zająć nawet kilka tygodni – na szczęście sam montaż, jak wspomnieliśmy, idzie znacznie szybciej. Stelażem pod sufit napinany są aluminiowe listwy zamontowane na ścianach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz