Materiał Partnera

Na czym polega masaż tajski i jak działa?

Na czym polega masaż tajski i jak działa?

Masaż tajski to rytmiczne uciskanie konkretnych miejsca na ciele. Ten orientalny rytuał pochodzi z Tajlandii, jednak wykonywany jest obecnie na całym świecie, gdyż znany jest z tego, że doskonale pomaga m.in. pozbyć się stresu, zrelaksować oraz usunąć ból i napięcia. Na czym konkretnie polega masaż tajski? Dowiedz się, dlaczego jest tak skuteczny i jakich konkretnie zmian dokonuje w ciele osoby masowanej.

Masaż tajski – na czym konkretnie polega?

Standardowy masaż tajski ciała wykonywany jest w pięciu pozycjach jogi pasywnej tj. leżenie na plecach, brzuchu, bokiem oraz z wykorzystaniem postawy siedzącej i odwróconej. Masażysta uciska konkretne miejsca na ciele – robi to nie tylko przy użyciu swoich rąk, ale również stóp, kolan, łokci i przedramion. Tego typu masaż ciała polega na naprzemiennym ucisku oraz rozciągnięciu danego punktu/mięśnia. Co warto podkreślić, to całość trwa ok. 2 godziny, a w wielu gabinetach SPA wykonuje się także masaż tajski tylko poszczególnych części ciała np. masaż głowy, stóp bądź nóg.

Jak działa masaż tajski oraz w jakich dolegliwościach i chorobach jest pomocny?

Masaż tajski jest tak popularny, gdyż przede wszystkim rozciąga i rozluźnia mięśnie, co przekłada się na zredukowanie napięć i poziomu stresu w ciele. Dzięki temu, że podczas zabiegu mogą być wykorzystywane orientalne olejki, to dodatkowo masaż doskonale wpływa na skórę. Ponadto, zależnie od zastosowanego preparatu, można wpłynąć na poszczególne dolegliwości i schorzenia np.:  olejek eukaliptusowy pomaga przy zapaleniach zatok lub astmie, olejek lawendowy przy migrenowych bólach głowy i ranach, a z kolei olejek jaśminowy łagodzi napięcia nerwowe. Co warto podkreślić, to fakt, że jako masaż głęboki, ma on także wpływ na funkcjonowanie narządów i układów. Zalecany jest szczególnie osobom, które borykają się m.in. ze zwolnioną przemianą materii, z problemami trawiennymi, bólami głowy oraz zaburzeniami krążenia. Masaż tajski (wykonywany np. w Thai World Spa w Warszawie) dzięki temu, że skutecznie rozluźnia, to pomaga także w redukcji stresu i tym samym poprawia nastrój. Co warto podkreślić to tego typu tajskie SPA umożliwia usunięcie toksyn z organizmu, przez co wszystkie układy i narządy funkcjonują lepiej. Warto również podkreślić, że chociaż masaż tajski jest bardzo pomocny, to jest przeciwwskazany u osób, które borykają się z nowotworem, chorobami zakaźnymi, osteoporozą, krwotokami, wadami serca, a ponadto nie jest zalecany także kobietom w ciąży.

Oceń artykuł (5)
3.4
Komentarze
Dodaj komentarz