Materiał Partnera

Na czym polega manicure hybrydowy?

Na czym polega manicure hybrydowy?

Paznokcie pomalowane lakierami hybrydowymi od kilku lat zyskują coraz większą popularność. Jest to dobry sposób na przedłużenie trwałości naszego manicure, a także na uzyskanie takiego kształtu i długości płytki, na jaką mamy ochotę. Jest wygodny dla pań, które nie chcą lub nie mają czasu na malowanie paznokci co kilka dni. Czym jednak jest manicure hybrydowy, jak się go wykonuje i czy na pewno ma tyle zalet?


Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Ten sposób malowania paznokci polega na utwardzaniu specjalnie do tego przeznaczonego lakieru za pomocą katalizatorów, które są stymulowane poprzez lampę ze światłem LED lub UV. Najważniejszym zabiegiem, który należy wykonać na samym początku jest zmatowienie i odtłuszczenie płytki paznokcia. Jeśli ten krok zostanie pominięty, lakier nie będzie się trzymał, a cała stylizacja płytki odpadnie w ciągu paru dni. Następnym krokiem jest nałożenie bazy (dla bardzo łamliwych paznokci rekomendowane są bazy budujące), dwóch warstw lakieru oraz topu, czyli warstwy wykończeniowej. W przypadku lakieru hybrydowego mamy również możliwość delikatnego i naturalnie wyglądającego przedłużenia płytki paznokcia. To może przekonać osoby, które obgryzają paznokcie, w wyniku czego mają je zawsze bardzo krótkie i zniszczone. By mieć pewność, że manicure zostanie wykonany starannie i estetycznie oraz, że utrzyma się nam przez około dwa tygodnie najlepiej udać się do profesjonalnego salonu zajmującego się stylizacją paznokci. Jeśli jesteśmy z Sosnowca lub okolic, takim salonem jest salon kosmetyczny Ksymena.

 

Jakie są zalety paznokci hybrydowych?

Przede wszystkim jest to ogromna oszczędność czasu oraz wygoda. Taki rodzaj manicure wytrzymuje z nami około trzech tygodni. Nie musimy często malować paznokci, ani czekać kilkunastu minut by lakier całkowicie wysechł. Manicure hybrydowy jest też dobrym wyborem dla tych pań, które wykonują bardzo dużo prac domowych czy mają częsty kontakt z wodą, ponieważ lakier nie kruszy się, a także ciężej w takim przypadku o złamany paznokieć.  Hybryda chroni płytkę paznokcia przed bezpośrednim działaniem różnych detergentów, a także będzie trwała nawet podczas regularnego pływania, czy zmywania naczyń. Warto więc raz umówić się na taki zabieg i sprawdzić, czy jest to coś odpowiedniego również dla nas.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz