Artykuł sponsorowany

Na czym polega makijaż permanentny?

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wykonanie go niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim tuszuje on niedoskonałości urody przy jednoczesnym podkreśleniu jej walorów. Maskuje blizny i przebarwienia, a co najistotniejsze, jest trwały, nie rozmazuje się i jest odporny na kosmetyki do demakijażu.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny, nazywany również konturowym lub mikropigmentacją, swoje korzenie ma w starożytnych Chinach. Tu mieszkańcy dla podkreślenia atutów urody oraz, by ozdobić swoje ciała, aplikowali w skórę, przy pomocy igły do zszywania jedwabiu, roślinny barwnik. Bardziej to przypominało tatuaż, gdyż ów barwnik wprowadzano pod skórę wieloma nakłuciami. Współczesny makijaż permanentny polega na wdrapywaniu w skórę barwnika szybko wirującą igłą. Jest wykonywany przez doświadczoną kosmetyczkę- linergistkę i dzieli się na trzy etapy. Na początku przeprowadzana jest konsultacja, która ma na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Po niej kosmetyczka robi próbny rysunek klasycznymi kosmetykami do tradycyjnego makijażu. Następnym krokiem jest wprowadzenie barwnika pod skórę. Zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, barwnikami posiadającymi atesty i spełniającymi wszelkie wymagane normy bezpieczeństwa. Kreski dla podkreślenia konturu oczu są wykonywane barwnikiem w czarnym lub brązowym kolorze. Dla brwi dedykowane są szarości i odcienie brązu, zaś do ust stosuje się kolory o 2 lub 3 tony ciemniejsze od naturalnego. Wykonywaniem makijażu permanentnego zajmuje się pani Patrycja Domżał, właścicielka firmy Brow Master. Możesz u niej skorzystać z zabiegów na rzęsy: liftingu, keratynowego laminowania czy botoxu na rzęsy, jak też wykonać makijaż okolicznościowy bądź poddać się opalaniu natryskowemu.

Obszary, na których wykonuje się makijaż permanentny

Makijaż permanentny wykonywany jest dla podkreślenia walorów kobiecej urody, szczególnie konturów ust, oczu i brwi. Stosuje się go również do maskowania blizn, przebarwień czy plam pigmentacyjnych. Jest też alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Odpowiednio wykonany daje efekt naturalnego liftingu. Contour Make-Up, bo tak inaczej nazywa się makijaż permanentny, stosowany na usta, służy podkreśleniu ich kształtu bądź jego korekcji, powiększeniu ich bądź wzmocnieniu ich koloru. Zabiegiem tym można także podkreślić kontur oczu, wykonując kreski na dolnej i/lub górnej powiece. Nie są one bardzo mocne, ale sprawiają, że spojrzenie staje się głębsze i bardziej wyraziste. Dużą popularnością cieszy się makijaż permanentny brwi. Można go wykonać różnymi metodami. Czas utrzymania się takiego makijażu zależy od zastosowania konkretnej techniki. Makijaż wykonany metodą włoskową, inaczej zwaną piórkową bądź microbladingiem, pozwala na uzyskanie naturalnego efektu zagęszczenia brwi oraz uzupełnienia niewielkich braków w łuku brwiowym. Utrzymuje się od 6 miesięcy do 1,5 roku. Ombre brows to metoda cieniowania wyraźnie podkreślająca łuk brwiowy. Polega na wyostrzeniu kształtu łuku brwiowego poprzez zaaplikowanie na końcach brwi ciemniejszego odcienia barwnika. Efekt utrzymuje się od 2 do 3 lat. Połączeniem metody piórkowej i ombre jest metoda hybrydowa, którą stosuje się do zakrycia starego makijażu permanentnego lub rekonstrukcji brwi.

Pielęgnacja po wykonaniu zabiegu

Po wykonaniu makijażu permanentnego niezwykle istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Należy wziąć sobie do serca wszystkie porady i zalecenia linergistki i stosować je według przekazanych przez nią informacji. Inaczej mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne. Najważniejsze jest używanie odpowiedniego kremu, który zapobiegnie infekcjom i ukoi podrażnienia, a jednocześnie przyspieszy gojenie się. Idealny będzie tłusty krem z zawartością alantoiny, panthenolu i witaminy E. W żadnym wypadku nie wolno zdrapywać strupków, które pojawiają się po około dwóch dniach od zabiegu. To normalne zjawisko i strupki te same odpadną.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz