Na czym polega laminowanie włosów?

Na czym polega laminowanie włosów?

Laminowanie włosów to ratunek dla zniszczonych farbowaniem i zabiegami stylizacyjnymi kosmyków. Ten zabieg sprawia, że włosy stają się gładkie, piękne i błyszczące. Można go przeprowadzić w domu lub u fryzjera. Zobacz, czym różnią się te dwie metody i która z nich jest bardziej skuteczna. Sprawdź, jak je stosować, a przesuszone i matowe włosy już nigdy nie będą twoim problemem!

Co to jest laminowanie włosów?

Laminowanie włosów jest to zabieg, który polega na nałożeniu na pasma substancji tworzącej na nich trwałą osłonę. Sprawia on, że rozchylone łuski włosa domykają się, a włosy wyglądają na zdrowsze i mocniejsze.  W salonach fryzjerskich wciąż jest to mało popularny zabieg, jednak z powodzeniem można go wykonać w domu. Domowe laminowanie włosów żelatyną dostarcza pasmom protein i sprawia, że są one lśniące i gładkie. Laminowane włosy są miękkie w dotyku, nie plączą się i łatwo się rozczesują.

Jak laminować włosy?

W domu

Aby wykonać zabieg w domu, potrzebujesz 1 łyżkę żelatyny, 3 łyżki gorącej wody, odżywkę do włosów (najlepiej z olejkami), folię lub czepek oraz ręcznik. Jak przeprowadzić taki zabieg laminowania włosów?

 1. Dokładnie rozpuść żelatynę w gorącej wodzie
 2. Umyj włosy i osusz je ręcznikiem
 3. Poczekaj, aż masa zgęstnieje i dodaj do niej odżywkę
 4. Ciepłą żelatynę nałóż na włosy i owiń je folią i ciepłym ręcznikiem
 5. Odczekaj 45 minut
 6. Spłucz włosy zimną wodą
 7. Wysusz kosmyki za pomocą suszarki

Jeśli wykonujesz zabieg laminowania w domu, musisz pamiętać, aby nie powtarzać go zbyt często. Najlepiej raz, dwa razy w tygodniu. Zbyt duża ilość protein może sprawić, że włosy staną się suche, napuszone i pozbawione blasku. Rozwiązaniem tego problemu jest dodanie do żelatyny olejku. Ważne jest również dokładne spłukanie mieszanki. W przeciwnym razie substancja pozostawi na włosach brzydki osad. Laminacja włosów żelatyną daje efekt, który utrzymuje się do następnego mycia.

U fryzjera

Laminowanie włosów u fryzjera przeznaczone jest dla wszystkich rodzajów pasm. Z efektów będą zadowolone zarówno posiadaczki kręconych i farbowanych włosów, jak i prostych oraz naturalnych kosmyków.

Podczas zabiegu fryzjer stosuje specjalne preparaty, które zawierają białka fiblyralne. Wnikają one w strukturę włosa i wypełniają ją, odbudowując pasma od zewnątrz. To sprawia, że kosmyki stają się odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Już po pierwszym zabiegu włosy są gładsze – taki efekt utrzymuje się około 3 miesiące.

Alternatywą dla żelatyny na włosy jest również zabieg keratynowy. Umiejętnie przeprowadzony poprawia on kondycję włosów bez uszkodzenia ich struktury.

Co daje laminowanie włosów?

Dzięki laminowaniu włosy są:

 • Błyszczące
 • Wygładzone
 • Miłe w dotyku
 • Sypkie
 • Mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia
 • Nie puszą się
 • Łatwo się rozczesują

Ile kosztuje laminowanie włosów?

Laminowanie włosów kręconych w domu nie jest drogie – za żelatynę zapłacisz kilka złotych.  Maseczki do włosów to koszt od kilku do kilkudziesięciu złotych w zależności od marki.

Ile kosztuje laminowanie włosów u fryzjera? Ceny zabiegu zależą przede wszystkim od długości fryzury i miasta. W mniejszych miejscowościach zapłacisz od 60 do 80 złotych. W dużych miastach średnia cena to około 80-120 złotych. Jest to dużo większy koszt niż w przypadku wykonywania zabiegu w domu, jednak efekt laminowania włosów u fryzjera utrzymuje się dłużej, a pasma są odżywione nie tylko na zewnątrz, ale też w środku. A to jest najważniejsze, by utrzymać je w dobrej kondycji.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz