Artykuł sponsorowany

Na czym polega krioterapia?

Na czym polega krioterapia?

Krioterapia to metoda lecznicza, której najważniejszym zadaniem jest schładzanie powierzchni ciała. Dzięki tym warunkom dochodzi do przyspieszenia krążenia krwi. W rezultacie skutecznie usuwane są różne dolegliwości. Co więcej, krioterapia przywraca równowagę w funkcjonowaniu całego organizmu człowieka. Terapia składa się z kilku etapów. Warto dowiedzieć się więcej na jej temat.

W jaki sposób działa krioterapia?

Istotą krioterapii jest wykorzystanie naturalnych reakcji obronnych organizmu na aktywność niskich temperatur – tłumaczy specjalista reprezentujący firmę Tonus Violetta Sznajder, która świadczy usługi rehabilitacyjne. W pierwszej fazie pojawia się nagłe zwężenie naczyń krwionośnych. W konsekwencji mamy do czynienia z chwilowym zwolnieniem przepływu krwi. Tak organizm zaczyna się bronić. To wszystko wpływa na układ odpornościowy i hormonalny. Wydzielają się wówczas hormony szczęścia, czyli endorfiny. Działają one przeciwbólowo, a także przeciwzapalnie.

Co warto wiedzieć na temat krioterapii miejscowej?

Inną formą leczenia jest krioterapia miejscowa. W tej metodzie wykorzystuje się urządzenie wytwarzające parę ciekłego azotu. Zabieg pozwala złagodzić ból zwyrodniałych stawów, a także stłuczonych mięśni. Podczas krioterapii miejscowej w pierwszym etapie dochodzi do gwałtownego obkurczenia tkanek i naczyń krwionośnych, które w dalszej kolejności szybko się rozszerzają, a krew krąży znacznie szybciej. Tkanki zyskują nową energię, co pomaga im oczyścić organizm z toksycznych resztek przemiany materii. Rehabilitant wylot dyszy kieruje na zwyrodniały staw. Po kilku sekundach pacjent odczuwa chłód. Nie jest to nieprzyjemne ani bolesne. Gdy pojawi się delikatny szron, należy przerwać mrożenie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania krioterapii?

Rehabilitacja medyczna określana jako krioterapia to bezpieczny zabieg, jednak występują pewne przeciwwskazania do jej zastosowania. Na tej liście wymienia się przede wszystkim ostrą niewydolność krążenia, neuropatie obwodowe, miejscowe nieprawidłowości dotyczące ukrwienia, nadciśnienie tętnicze, a ponadto niedoczynność tarczycy.

Jakie schorzenia leczy się przy wykorzystaniu krioterapii?

Krioterapia pozwala leczyć różne choroby. Wymienia się przede wszystkim gorączkę reumatyczną, zapalenie stawów, mięśni i ścięgien, reumatyzm tkanek miękkich, przykurcze stawów, schorzenie mające charakter neurologiczny i wiele innych.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz