Materiał Partnera

Na czym polega kriolipoza?

Na czym polega kriolipoza?

Smukła sylwetka, płaski brzuch i gładka, jędrna skóra to marzenie wielu kobiet. Niestety, często marzenia tego nie da się spełnić wyłącznie poprzez ścisłą dietę oraz treningi – niekiedy na drodze stoi brak czasu lub po prostu brak zdrowia do prowadzenia pełnego wyrzeczeń stylu życia. Medycyna estetyczna dostarcza jednak różnych rozwiązań tego problemu. Jednym z nich jest kriolipoliza. Czym jest ten zabieg i na czym on polega?

Czym jest kriolipoliza?

Zanim wyjaśnimy, czym jest kriolipoliza należy wspomnieć, że komórki tłuszczowe gromadzące się w tkance podskórnej są wrażliwe na działanie niskich temperatur. Wynika to z faktu, że zbudowane są one w większości z nasyconych kwasów tłuszczowych. Pod wpływem zimna komórki te rozpadają się, zmniejszając tym samym swoją objętość. Kriolipoliza jest z kolei zabiegiem, który umożliwia zachodzenie tego procesu rozpadu. Metoda jest całkowicie bezbolesna, nieinwazyjna i nie prowadzi do uszkodzenia innych tkanek organizmu, takich jak skóra, mięśnie czy naczynia krwionośne.

Jak wygląda zabieg?

Zanim zdecydujemy się na zabieg kriolipolizy, powinniśmy koniecznie skonsultować tę kwestię z kosmetologiem – wykona od pomiary tkanki tłuszczowej i na tej podstawie oceni, z których części ciała ma ona zostać usunięta. Dobierze również parametry działania urządzenia do wykonywania zabiegu.

- W naszym gabinecie używamy technologii Cool-Tech – mówi przedstawiciel salonu kosmetycznego CasollaPolega ona na przyłożeniu do wybranej partii ciała specjalnego aplikatora, który zasysa skórę, a następnie schładza go do niskich temperatur. W celach ochronnych przed przyłożeniem aplikatora na skórę nakłada się specjalną membranę. W ciągu jednego, trwającego około 70 minut zabiegu aplikator przykładany jest w maksymalnie trzech różnych obszarach skóry. Zabieg dla lepszego efektu należy powtarzać, jednak na jednym obszarze można go wykonywać w odstępach co najmniej 45-dniowych. Po wykonaniu zabiegu na wybranych partiach ciałach należy odczekać co najmniej 15 dni przed wykonaniem ich na innych obszarach. 

Czy są przeciwwskazania?

Mimo, że kriolipoliza jest uważana za względnie bezpieczną metodę walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, jak każdy zabieg z pogranicza medycyny i kosmetyki posiada pewne przeciwwskazania. Zaliczamy do nich między innymi:

  • Ciążę i karmienie piersią
  • Schorzenia wątroby
  • Zaburzenia krążenia
  • Choroby skóry
  • Cukrzycę
  • HIV, HCF
  • Nowotwory
  • żylaki

Nie wykonuje się jej również w momencie, kiedy pacjentka ma gorączkę, infekcję lub podczas miesiączki. Zabieg nie powinien być wykonywany na obszarach skóry pokrytych bliznami lub tatuażami.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz