Artykuł sponsorowany

Na czym polega idea slow food?

Na czym polega idea slow food?

Idea slow food staje w opozycji dla fast food’ów – jedzenia niezdrowego, podawanego na szybko i spożywanego w szalonym tempie. „Slow” w tym wypadku nie polega jednak na tym, iż w restauracjach długo oczekuje się na zamówione potrawy. Główną cechą tej idei jest delektowanie się daniami wraz z rodziną i przyjaciółmi, napawając się pięknym wystrojem modnych lokali. Czym jeszcze charakteryzuje się ruch globalny slow food?

Slow food – na czym opiera się ta idea?

Slow food nie jedno ma imię. Przede wszystkim ruch ten nawołuje jednak do spożywania potraw wyważonych. Mają one być zdrowe, pełne witamin i wartości odżywczych, a także gwarantujących lekkość i sytość. Potrawy idei slow food tworzone są dzięki temu z wysokiej klasy produktów, które często posiadają ekologiczne certyfikaty. Dodatkowo ruch ten sprzyja ożywianiu lokalnych tradycji kulinarnych, które zachwycają w restauracjach gości. Czy jednak slow food musi być kojarzona z wegetarianizmem, kuchnią wegańską oraz potrawami bezglutenowymi? Odpowiedź brzmi: nie. Wszystko zależy do gustów oraz restauracji. Dzisiaj bowiem ideę slow food można przenieść z modnych bistro również do swoich domów.

Slow food to także celebracja posiłków, która sprzyja odchudzaniu, a także, która ma wymiar relaksacyjny. Wyjście z przyjaciółki lub rodziną do restauracji nie musi być szybkie. Ruch slow food zachęca do tego, aby delektować się każdym kęsem, poznawać nowe smaki i przy tym wypoczywać. Warto bowiem zwolnić morderczy tryb życia i zadbać o swoje zdrowie fizyczne, nie zapominając o samopoczuciu.

Gdzie zjeść dania w idei slow food?

Restauracji tworzonych w idei slow food jest w Polsce coraz więcej. Są to zarówno wielkie lokale, jak i też mniejsze bistra, do których można udać się od razu po pracy lub też wieczorem na kolację. Wyróżniają się one różnorodnymi daniami, zawsze pięknie podanymi i przystrojonymi. Restauracje zaś tworzone są tak, aby były przytulne – mają zachęcać do spędzenia w nich dłuższej chwili. Przykładem lokalu slow food jest zatem Bistro Gałumka w Nowej Soli, gdzie można zjeść m.in. wytrawne naleśniki i pierogi, zdrowe i syte sałatki, a także bajgle z mięsem i warzywami. W takich miejscach warto zatrzymać się też na wyjątkowy deser.

Podkreślić warto również to, że najlepsze lokale slow food to dzisiaj modne miejsca, w których można poczytać książki przy aromatycznej herbacie, zaserwować pociechom zdrowe lody czy gdzie można zamówić dietetyczny catering w ramach diety pudełkowej. Restauratorzy prześcigają się w kreatywnych pomysłach mających zatrzymać gościa na dłużej – tak, aby poczuł wyjątkowość każdego kęsa zamówionej potrawy, a także by wychwycił magiczną aurę miejsca, w którym życie płynie powoli i bezstresowo. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz