Materiał Partnera

Na czym polega i jakie efekty zapewnia sauna dla włosów?

Na czym polega i jakie efekty zapewnia sauna dla włosów?

Piękne, zadbane włosy to ozdoba każdej kobiety i każdego mężczyzny. Zdrowe pukle są też łatwiejsze do układania i bardziej podatne na różne zabiegi fryzjerskie. Dla osiągnięcia odpowiedniego efektu konieczna jest systematyczna i profesjonalna pielęgnacja. Wśród stosowanych powszechnie metod jedną ze skuteczniejszych jest sauna dla włosów. Na czym polega ten zabieg i jakie gwarantuje efekty?

Na czym polega sauna dla włosów?

Sauna oznacza oddziaływanie gorącego i wilgotnego powietrza na organizm. Takie samo zadanie, jak w przypadku sauny dla całego ciała, zapewnia również ta aplikowana na skórę głowy oraz włosy. Podstawowym celem tego zabiegu jest nawilżenie i odżywienie włosów, dzięki czemu zyskują one piękny wygląd oraz są zdrowsze i mocniejsze.

Sauna dla włosów jest szczególnie zalecana tym osobom, które lubią zmiany swojej fryzury i często poddają się koloryzacji lub ondulacji. Włosy uszkadza także częste przebywanie na słońcu czy codzienne układanie na szczotce, wałkach i z zastosowaniem lokówki czy suszarki. Zniszczona i zmęczona zabiegami struktura włosa podczas sauny zostaje odbudowana.

Zabieg, który oferuje klientkom i klientom Koszowski & Koszowski. Salon fryzjerski, trwa około 20 minut, nie licząc etapu przygotowania. W jego skład wchodzi:

  • dwukrotne mycie włosów z płukaniem,
  • nałożenie maseczki z substancjami odżywczymi, dostosowanej składem do rodzaju i potrzeb włosów,
  • ewentualne spięcie długich włosów
  • 20-minutowa sauna,
  • płukanie włosów letnią wodą.

Zabieg nie powoduje dyskomfortu, bowiem temperatura wewnątrz urządzenia wynosi około 40 st. C. Aparat przypomina swoją formą stosowane w zakładach fryzjerskich suszarki.

Jakie korzyści zapewnia zabieg sauny dla włosów?

Urządzenie, które jest wykorzystywane do przeprowadzania zabiegu sauny dla włosów, nie tylko nagrzewa powietrze, ale nasyca je też parą wodną i ozonem. Włosy w ciepłym i wilgotnym środowisku „otwierają się”. Oznacza to, że łuski na ich powierzchni unoszą się i tym samym zwiększają przyswajanie składników preparatu kosmetycznego. Naruszona przez różne zabiegi struktura włosów ulega odbudowaniu, dzięki czemu staję się one wytrzymałe, sprężyste i lśniące. Płukanie w chłodnej wodzie po zabiegu ma na celu ponowne zamknięcie łusek. W efekcie każdy włos staje się gładki i odporny na kontakt ze szczotką czy lokówką.

Sauna dla włosów to sprawdzony zabieg fryzjerski o znacznej skuteczności. Zalecany jest wówczas, gdy włosy są mocno przesuszone słońcem, trwałą ondulacją czy farbowaniem. Skutecznie rozprawi się też z rozdwojonymi końcówkami i matowieniem oraz z nadmierną puszystością fryzury. Jego dodatkowym atutem jest skuteczne zwalczanie łupieżu oraz zmniejszenie tendencji do przetłuszczania się skóry głowy. Zaletą tej formy pielęgnacji włosów jest przede wszystkim wysoka skuteczność zabiegu w stosunku do klasycznych sposobów nakładania maseczek i kuracji regenerujących. Podczas tradycyjnej aplikacji odżywek włosy przyswajają tylko niewielką część zwartych w nich substancji regenerujących. Dzięki stworzeniu odpowiednich warunków, w saunie wchłanianie jest intensywniejsze. Tym samym regeneracja włosów wymaga mniejszej liczby zabiegów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz