Materiał Partnera

Na czym polega demontaż aut?

Na czym polega demontaż aut?

Bez wątpienia samochody zrewolucjonizowały nasze życie i znacząco ułatwiły nam przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego. Jednak stary bądź uszkodzony pojazd to spory problem, gdyż znalezienie kupca jest właściwie niemożliwe, a naprawa nieopłacalna. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto zdecydować się na oddanie pojazdu do stacji demontażu. Na czym polega demontaż aut? Podpowiadamy.

Czym zajmuje się stacja demontażu pojazdów?

Stacja demontażu aut zajmuje się między innymi recyklingiem samochodów przeznaczonych do kasacji. To właśnie tutaj trafiają auta powypadkowe oraz uszkodzone i są w odpowiedni sposób utylizowane. Warto jednak zaznaczyć, że stacje demontażu pojazdów nie zajmują się wyłącznie złomowaniem – zakres świadczonych przez nie usług, jest znacznie większy. Ceniona w branży firma Auto-Szrot w Wałbrzychu, w województwie dolnośląskim zajmuje się nie tylko kasacją samochodów, ale także złomowaniem pojazdów, które zostały wycofane z użytku z powodu wieku lub złego stanu technicznego oraz demontażem aut zgodnie z przepisami i wystawianiem odpowiednich zaświadczeń. Uzupełnieniem oferty firmy jest sprzedaż używanych części samochodowych.

Co się dzieje z samochodami powypadkowymi?

Wszystko zależy od uszkodzeń – niektóre pojazdy powypadkowe mogą zostać skutecznie naprawione, inne, gdy szkody są poważne i rozległe, muszą zostać złomowane na stacji demontażu pojazdów. W innym przypadku stanowiłyby zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Stacje prowadzą skup pojazdów, co oznacza, że oddanie uszkodzonego auta przyśnienie nam określone zyski.

Kasacja pojazdu i niezbędne dokumenty

Jeśli oddajemy samochód do zezłomowania, musimy dostarczyć także pewne dokumenty – niezbędny jest dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeśli została wydana) oraz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający naszą tożsamość. Jeśli nie jesteśmy jedynymi właścicielami pojazdu, konieczne będzie zaświadczenie współwłaścicieli. Podczas kasacji samochodu, stacja demontażu pojazdów wystawi odpowiednie zaświadczenie i odda tablice rejestracyjne oraz dokumenty pojazdu. Dzięki temu możliwe będzie dopełnienie formalności, czyli wyrejestrowanie samochodu w wydziale komunikacji w urzędzie. Jeśli ubezpieczenie OC jest wciąż aktualne, na podstawie otrzymanego zaświadczenia, możemy ubiegać się o zwrot niewykorzystanej części składki polisy.

Jeśli chcemy, aby demontaż pojazdu przebiegł sprawnie, postawmy na doświadczoną firmę, która zajmuje się demontażem, kasacją i skupem aut oraz sprzedażą samochodowych części używanych.

Opracowanie:
Wałbrzych, Sportowa 14
tel. 602 525 551
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz