Artykuł sponsorowany

Na czym polega budowanie ścian działowych z płyt gipsowo-kartonowych?

Na czym polega budowanie ścian działowych z płyt gipsowo-kartonowych?

Remont mieszkania, czy domu często wiąże się z nowym rozmieszczeniem pomieszczeń, nowym podziałem ścian budynku. W przypadku każdego budynku należy bezwzględnie unikać naruszenia ścian nośnych budynku, które poddane manipulacjom mogą znacznie osłabić konstrukcję budynku, doprowadzając czasami do tragedii. Zobaczmy, jak zatem stawiać ścianki działkowe, aby nasze pomieszczenia zachwycały formą, lekkością i praktycznością?

Usługi remontowe to nie tylko glazurnictwo, układanie płytek podłogowych, czy malowanie i tapetowanie. Zanim dokonane zostaną właściwe prace wykończeniowe, należy pomieszczenie poddać ocenie ergonomiczności posiadanych pomieszczeń w domu. Dzisiejsza technika pozwala na tworzenie ścianek działowych praktycznie w każdym miejscu domu, zwiększając zadowolenie klienta z wykonanych prac, czyni dom, mieszkanie przytulniejszym, dobranym do naszego stylu życia. 

Chcąc wykonać ścianki z płyt gipsowo-kartonowych wykonaj projekt

Sucha zabudowa pozwala na szybkie odświeżenie pomieszczenia, nadanie mu wyjątkowego pod względem estetycznym charakteru. Ze względu na szeroką gamę produktów gipsowo-kartonowych dobrze jest, korzystając z pomocy firmy budowlanej jak, chociażby firma Łukasz Jóźwicki Usługi Budowlane, wykonać projekt wstępny (koncepcyjny), który pozwoli na dobór odpowiednich materiałów budowlanych do naszych potrzeb i oczekiwań.

Na pierwszy rzut oka stawianie ścianki działowej z płytami g-k nie jest skomplikowane, ale w praktyce nieodpowiednia kolejność prac i ich nieumiejętne wykorzystanie może być przyczyną głębokich frustracji, a nawet zawalenia się źle wykonanej konstrukcji.

Jaka jest kolejność prac stawiania ścianki gipsowo-kartonowej?

Budując ściankę działową, należy przestrzegać porządku prac. Właściwa ich kolejność  i pozwala na stworzenie trwałej konstrukcji. Aby konstrukcja ściany z płyty gipsowo-kartonowej była wytrzymała i estetycznie wykonana należy przeprowadzić ją według następującego schematu prac:

  • Zbudowania szkieletu konstrukcji,

  • Montażu płyt,

  • Wypełnieniu ściany,

  • Wykończeniu ściany.

Najważniejszy zatem jest stabilny i wytrzymały szkielet nośny ściany, zbudowany z odpowiednio dobranych profili systemowych według określonego w planie budowy, projekcie koncepcyjnym układu. W przypadku samego montażu płyt g-k należy mieć na uwadze zwiększenie izolacji akustycznej ściany oraz zniwelowanie naprężeń wewnątrz konstrukcji, poprzez zastosowanie odpowiedniego rodzaju gumowych podkładek, wypełnieniu ściany mineralną wełną akustyczną.

Konstrukcję ściany zamykamy płytą gipsowo-kartonową (deklowanie konstrukcji) dopiero po poprowadzeniu wszelkich instalacji elektrycznych i CO wypełnieniu ściany pianką. Wtedy też przechodzi się do ostatnich czynności montażowych takich jak szpachlowanie spoin, szczelin i wkrętów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz