Artykuł sponsorowany

Na czym polega budowa domu pod klucz?

Na czym polega budowa domu pod klucz?

Stan domu pod klucz, jak sama nazwa wskazuje, oznacza, że prace budowlane są już zakończone, a budynek jest gotowy do odbioru. Jedynie, co należy zrobić, to zagospodarować przestrzeń mieszkalną, czyli zawiesić firanki, położyć dywan czy wybrać odpowiednie miejsce dla telewizora. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ firma budowlana zatroszczy się o każdy element związany z postawieniem wymarzonego domu.

Od projektu domu do stanu deweloperskiego

Warunkiem rozpoczęcia budowy jest uzyskanie pozwolenia na nią. Kolejnym krokiem jest wystąpienie o warunki przyłączenia do sieci. Jest to element konieczny do uzyskania dostępu do prądu, wody czy gazu. Załatwianie formalności wiąże się z częstymi wizytami w urzędach, które zabierają sporo czasu. Problem ten znika, jeżeli budowę pod klucz zleci się firmie zewnętrznej. Zazwyczaj zatrudnia ona geodetę, który zajmie się wykonaniem mapy do celów projektowych. W oparciu o nią architekt może dokonać adaptacji projektu. Tym wszystkim zajmie się placówka budowlana. Do jej zadań należy także wykonanie prac ziemnych takich jak usunięcie warstwy nienośnej gruntu i wykopy pod fundament. Następnie przychodzi czas na izolację fundamentów, wybudowanie ścian nośnych, schodów oraz konstrukcji dachu wraz z pokryciem. Kolejny etap budowy obejmuje czynności związane z montażem stolarki drzwiowej i okiennej, co zabezpiecza budynek przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Ponadto zostają wzniesione ściany działowe, które oddzielają poszczególne pomieszczenia. Potem przychodzi czas na ocieplenie elewacji i montaż parapetów zewnętrznych. Budowlane usługi obejmują także wykonanie instalacji hydraulicznych, sanitarnych, gazowych oraz montaż grzejników.

Prace wykończeniowe

Dom w stanie pod klucz jest otynkowany, ma wszystkie instalacje oraz wykonany jest tzw. biały montaż, obejmujący instalację chociażby umywalki i wanny — wyjaśnia specjalista z firmy Inndom Sp. z o.o. Oznacza to, że budynek ma pomalowane lub wyłożone glazurą ściany, a na podłodze są panele czy kafelki. Zapewnione jest pełne wyposażenie stolarki drzwiowo-okiennej wewnątrz domu. Nie trzeba martwić się o osprzęt elektryczny jak włączniki i gniazdka. Jeżeli dom jest dwupiętrowy, budowane są schody. Zewnętrzna firma zatroszczy się także o wykończenie balkonu. Ponadto, decydując się na tę opcję, można cieszyć się uporządkowanym terenem. Firma może wykonać podjazd z kostki brukowej, a nawet ogrodzenie. Do zadań przyszłego właściciela należy jedynie zatroszczenie się o wyposażenie domu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz