Materiał Partnera

Na czym polega auto detailing?

Na czym polega auto detailing?

Każde auto może wyglądać pięknie oraz efektownie – i to niezależnie od wieku. Jest to możliwe dzięki skorzystaniu z usługi auto detailingu. Obejmuje ona czynności, które są słusznie określane przez wiele osób jako SPA dla samochodu. Pojazd odzyskuje swój pierwotny wygląd oraz prezentuje się znacznie młodziej niż to wynika z roku jego produkcji. Czy jest auto detailing? I dlaczego warto się na niego zdecydować? Wyjaśniamy.

Co ma na celu auto detailing?

Kierowcom zawsze zależy, aby mimo upływu lat ich auto prezentowało się nienagannie. Pojazdy są dziś intensywnie eksploatowane – służą jako środek transportu do pracy oraz są nieodzowne w czasie długich, wakacyjnych podróży. Dlatego normalnym zjawiskiem jest, że ich wygląd przestaje być tak efektowny jak pierwszego dnia po wjeździe z salonu. Jednak nic straconego – auto detailing pozwala skutecznie odświeżyć wizerunek auta.

Co potrafią fachowcy zajmujący się auto detailingiem? „Są w stanie przywrócić blask lakierowi samochodowemu oraz stylowy wygląd wnętrzu pojazdu. Mogą także sprawić, że felgi samochodowe będą się doskonale się prezentowały. Dodatkowo dzięki stosowanym przez nich zabiegom dotyczącym samochodowych szyb znacznie poprawia się widoczność na drodze” – mówi ekspert z Deep Shine Detailing ze Szczecina.

Rola auto detailingu nie kończy się na podniesieniu walorów estetycznych auta. Specjaliści dbają również o to, aby zabezpieczyć elementy samochodu przed czynnikami pogodowymi i niszczeniem.

Co wchodzi w zakres auto detailingu?

Auto detailing obejmuje regenerację lakieru. Dzięki niemu można pozbyć się rys, wżerów czy innych defektów będących efektem nieodpowiedniej pielęgnacji. Zabiegi takie zdecydowanie poprawiają wygląd nawet bardzo zniszczonych powłok lakieru – po ich przeprowadzeniu odzyskują one swój połysk. Po regeneracji lakieru jest on także zabezpieczany przed mikrorysami, a karoseria zostaje pokryta powłoką hydrofobową.

Podczas auto detailingu czyści się również wnętrze samochodu. Prana jest tapicerka samochodowa, a brud zostaje usunięty z nawet najmniejszych, trudno dostępnych zakamarków. Pielęgnuje się wszystkie elementy wykonane ze skóry i tworzyw sztuczny, a także impregnuje się tapicerkę.

Fachowcy mogą zatroszczyć się o felgi. Pokrywa się je powłoką ochronną – felgi stają się odporne na brud. Podobnie sytuacja wygląda z szybami, które mogą przejść zabieg hydrofobizacji. Dzięki niemu nie będą się wtedy smużyły, a usuwanie z nich zanieczyszczeń oraz owadów stanie się niezwykle proste. Hydrofobizacja powoduje też, że zimą szron i lód w mniejszym stopniu przywierają do szyb.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz