Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę wybierając restauracje na imprezę okolicznościową?

Na co zwrócić uwagę wybierając restauracje na imprezę okolicznościową?

Poszukując odpowiedniego lokalu do organizacji imprezy okolicznościowej, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Aby przyjęcie było udane, nie wystarczy tylko dobrze skomponowane menu czy grająca w tle muzyka – istotną rolę odgrywają też m.in. dekoracje i wystrój wnętrza. Podpowiadamy, czym dokładnie kierować się w wyborze restauracji, aby wyjść z niej w pełni zadowolonym.

Przed rozpoczęciem poszukiwań należy ustalić budżet, ponieważ kwestie finansowe mogą poszerzać lub ograniczać nasze możliwości. Dodatkowym atutem takiego podejścia jest opcja dostosowania karty dań do „pojemności portfela”: lokale zwykle mają kilka wersji menu przygotowanych na imprezy okolicznościowe, które różnią się cenami. Z potrzebą określenia funduszy wiąże się również konieczność przygotowania listy zaproszonych gości. Chodzi tutaj nie tylko o zaplanowanie wydatków, ale także znalezienie sali, która pomieści wszystkie osoby.

Czynniki, które wpływają na wybór restauracji na imprezę okolicznościową 

Różnorodność menu oraz opcja wprowadzenia zmian w karcie dań pozwala uwzględnić alergie pokarmowe i inne wymagania dietetyczne uczestników przyjęcia. Istotne znaczenie przypisuje się rodzajom potraw, jakie oferuje dana restauracja – popularnym wyborem jest tradycyjna polska kuchnia, wpisująca się w smaki większości osób. Ważna jest również odpowiednia muzyka, pasująca do klimatu zabawy i ogólnych preferencji. Imprezy okolicznościowe zawsze są „okraszone” playlistą, którą należy wcześniej przygotować lub zdać się na wybór restauracji.

Podkład muzyczny stanowi nie tylko tło do rozmów, ale także motywację do tańczenia. Warto sprawdzić, czy w lokalu znajduje się parkiet, aby zapewnić gościom taką rozrywkę. Niektóre miejsca oferują również pomoc w organizacji różnych atrakcji (np. pokazu baniek mydlanych). Zabawie na imprezie okolicznościowej powinien towarzyszyć też właściwy nastrój, oparty na dekoracjach czy wystroju danej restauracji. We wnętrzu Dworku Pod Lipami działającego w Katowicach panuje niepowtarzalny klimat, który bazuje na ponad stuletniej historii budynku.

O czym należy jeszcze pamiętać, organizując imprezę okolicznościową? 

Kontaktując się z lokalem, trzeba zapytać, kto odpowiada za przystrojenie sali. W przypadku, gdy dopasowanie dekoracji leży po naszej stronie, można zrobić to samodzielnie lub zatrudnić osobę, która podejmie się tego zadania. Należy również określić, kto będzie sprzątał ozdoby po zakończeniu imprezy. Istotną sprawą jest także termin płatności – warto wcześniej ustalić, kiedy dokładnie trzeba uregulować rachunek.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz