Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę, wybierając nocleg nad morzem?

Na co zwrócić uwagę, wybierając nocleg nad morzem?

Zbliża się okres wakacyjny, a wraz z nim urlopowicze stają przed trudnym wyborem bazy noclegowej. Nad polskim morzem mamy do wyboru tysiące ośrodków wczasowych i hoteli - na co zwrócić uwagę, żeby nie rozczarować się już przy zameldowaniu się na miejscu?

Czystość przede wszystkim

Choćbyśmy byli największymi fanami survivalu, to o ile nie nocujemy w namiocie, a w pensjonacie czy hotelu, czystość jest najważniejsza. Kurz, plamy na pościeli, grzyb na ścianie i brzydki zapach w łazience to tylko niektóre niespodzianki, jakie mogą nas spotkać pierwszego dnia wakacji.

Wbrew pozorom takie rzeczy widać już na zdjęciach. Zwróćmy uwagę na szczegóły - czy armatura łazienkowa nie jest stara? Czy pokoje wyglądają na remontowane w przeciągu kilku ostatnich lat? W jakim stanie są meble? Czy pamiętają jeszcze PRL? Jeśli tak, w pokoju możemy spodziewać się nieprzyjemnego zapachu - odpuśćmy sobie nocleg w takim miejscu. Gdy widzimy spraną pościel, powinien być to dla nas znak ostrzegawczy - właściciele nie dbają o szczegóły, a czystość będzie tylko pozorna.

Posiłki, parking i WiFi

Kiedyś uznawane były za luksus lub dodatki, dziś powinny być obowiązkowo wliczone w cenę noclegu. Do takich rzeczy należy między innymi łazienka w pokoju. Wbrew pozorom nadal często można się spotkać z łazienkami na korytarzu. Korzystanie z nich to duży dyskomfort, jeśli chodzi o czystość, ale też poczucie intymności.

WiFi dostępne dla gości też powinno być standardem, tak jak pościel czy ręczniki. Miłymi dodatkami będą kosmetyki w łazience czy suszarka do włosów.

Zwróćmy uwagę, czy pensjonat posiada swój własny parking. Nie ma nic gorszego, szczególnie pierwszego i ostatniego dnia pobytu, niż szukanie wolnych miejsc parkingowych na ulicy i taszczenie walizek długą drogę.

Jeśli nie chcemy wykupywać opcji wyżywienia, np. śniadań w hotelu, zwróćmy uwagę na dostęp do kuchni dla gości, a także jej wyposażenie. Pokój z łóżkiem to za mało, aby w dobrych warunkach zjeść posiłek, nie mówiąc o jego przygotowaniu.

Jeśli mamy dzieci

Przy dzieciach, szczególnie małych, należy zwrócić uwagę na kolejne usługi. Dopytajmy, czy ośrodek ma krzesełka do karmienia czy wanienki dla niemowląt. Oprócz tego sprawdźmy, czy w pobliżu znajduje się plac zabaw. Przy zamawianiu poinformujmy obsługę o potrzebie dostawienia łóżeczka turystycznego albo przesunięcia łóżka do ściany.

Możliwość wynajmu sprzętu

Są takie hotele, jak Ośrodek "Beskid" w Sarbinowie, które w swojej ofercie, oprócz powyższych kwestii, dbają o dodatkowe atrakcje dla swoich klientów podczas urlopu nad morzem. Możemy od nich wypożyczyć sprzęt plażowy, taki jak parawany, leżaki czy piłki, z których możemy korzystać w czasie naszego pobytu. Dzięki temu nie musimy ich przywozić z domu czy kupować na miejscu!

Odległość

Gdy znaleźliśmy miejsce idealne, wpiszmy adres w Google Maps. Może się okazać, że "bliskość plaży" to nawet 4-5 kilometrów od niej. Nie dajmy się nabrać na slogany i sprawdźmy to sami!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz