Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę wybierając materac? Poradnik

Na co zwrócić uwagę wybierając materac? Poradnik

Od materaca zależy jakość naszego snu. Dlatego powinniśmy zadbać, by był ona jak najlepsza. Niezależnie od tego, na jaki typ materaca się zdecydujemy – to zależy bowiem od osobistych preferencji każdego z nas – kupując go, powinniśmy zwrócić uwagę na jego wykonanie. Jeśli produkt jest niedokładnie wykończony, prawdopodobnie szybko się zepsuje. Warto inwestować tylko w materace, w których dopracowano każdy detal.

Podstawy wyboru materaca

Zacznijmy od kilku podstawowych rad, które na pewno przydadzą się podczas wyboru materaca. Po pierwsze – zanim kupimy materac, powinniśmy chociaż chwilę na nim poleżeć. Ta porada może się wydawać banalna, ale w dobie zakupów przez Internet, coraz więcej osób kupuje materace „w ciemno”. Tymczasem nawet najdokładniejszy opis każdej warstwy naszego materaca nie pozwoli nam ustalić, czy jest na nim po prostu wygodnie. Dlatego, jeśli tylko to możliwe, kupujmy materace w sklepach stacjonarnych. Jeśli jednak koniecznie chcemy zamówić go w sieci, po odebraniu przesyłki przetestujmy materac, a jeśli coś będzie nie tak, nie wahajmy się go odesłać. Lepiej wydać pieniądze na kuriera niż męczyć się na źle dobranym materacu. Podczas zakupów pamiętajmy też, że nie ma jednego idealnego modelu materaca – każdy ma inne potrzeby. To, że koleżanka chwali sobie konkretny produkt, nie znaczy, że nam też będzie się na nim wygodnie spało. Materac powinniśmy dobrać przede wszystkim do swojej wagi, sposobu spania i budowy łóżka.

Liczą się detale

Jeśli chcemy, żeby nasz materac był naprawdę dobry i trwały, musimy zwrócić uwagę na wszystkie detale – zapięcie pokrowca, szycie, pikowanie – to one świadczą o tym, czy mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości, czy z wykonanym naprędce materacem, który szybko zacznie się psuć. Firmy traktujące swoich klientów poważnie zwracają uwagę na wykonanie każdego elementu materaca – od budowy jego wewnętrznych warstw po pikowanie na pokrowcu. Istnieją nawet firmy wyspecjalizowane w pikowaniu materaców. Taką firmą jest Piko Bis Zygmunt Jarecki i Spółka.

– Nasza firma pikuje materiały na najwyższym poziomie. Zajmujemy się pikowaniem tkanin pościelowych, podszewek, materaców i dzianin. Mamy profesjonalny sprzęt, współpracujemy z wyszkoloną kadrą, a przede wszystkim dbamy o szczegóły. Produkcję opieramy wyłącznie na wysokiej klasy komponentach i materiałach. Dzięki temu tkaniny zyskują na jakości i spełniają oczekiwania klientów – podkreśla przedstawiciel przedsiębiorstwa. Może się wydawać, że pikowania materaca to nieistotne drobiazgi. Tymczasem świadczą one o jakości produktu i sprawiają, że pokrowiec materaca jest bardziej wytrzymały, nie wyciera się i zachowuje pierwotny kształt.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz