Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy wymianie zamka?

Na co zwrócić uwagę przy wymianie zamka?

Zacinający się zamek w drzwiach może oznaczać wadę produkcyjną, błędny montaż lub jego zużycie się. Warto zawczasu pomyśleć o wymianie wkładki. Nikt nie chce doświadczyć braku możliwości dostania się do własnego mieszkania. To tylko niepotrzebny stres i narażanie się na dodatkowe koszty. Możemy to zrobić samodzielnie lub skorzystać z fachowej wiedzy ślusarzy, którzy z zamkami mają do czynienia na co dzień.

Jak wybrać zamek do drzwi?

Przed zakupem nowego zamka należy dokładnie zmierzyć wkładkę, aby zakupić odpowiednio pasujący produkt. Do drzwi wejściowych najlepiej wybierać zamki wpuszczane, które są solidnie wykonane i lepiej spełniają funkcję antywłamaniową. O jakości będą także świadczyć zamieszczone na opakowaniu informacje o certyfikatach przyznanych przez Instytut Techniki Budowlanej, jak i Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Przydatne jest oznaczenie zgodności z normami ISO. Nie warto oszczędzać na zabezpieczeniach przeciwkradzieżowych, w tym zamkach. Lepiej wydać nieco więcej pieniędzy, ale mieć pewność funkcjonalności, jak również wysokiej jakości ochrony.

Montaż na własną rękę

Wymiana zamka w prostych konstrukcjach drzwiowych nie jest skomplikowaną czynnością. Całą procedurę zaczynamy od ściągnięcia klamki oraz blaszek, które osłaniają wkładkę. Tę z kolei wyjmuje się poprzez odkręcenie śruby w środku drzwi na wysokości zamka. Konieczne jest włożenie klucza do otworu, aby odpowiednio ustawić rygle i bez problemu wyjąć wkładkę. Ostatnim etapem jest wykonanie wszystkich punktów w odwróconej kolejności w celu montażu nowego produktu.

Nie zawsze wymiana jest konieczna. Czasami przy problematycznie działającym mechanizmie wystarczy go naoliwić lub wyregulować drzwi.

A kiedy pomoże ślusarz?

Oczywiście nawet w powyższej sytuacji, jeśli nie czujemy się na tyle kompetentni, możemy skorzystać z usług fachowca. Tym bardziej ślusarz przyda się, w momencie, gdy wymiana dotyczy specjalistycznych drzwi antywłamaniowych lub pozostałych nowoczesnych konstrukcji. W swojej ofercie takie czynności posiada zakład Centrum Kluczowe Cea w Nysie. Szeroka wiedza techniczna na temat zamków oraz wysoka sprawność manualna pracowników sprawią, że montaż odbędzie się bezproblemowo, a przede wszystkim szybko. Nie ma też ryzyka uszkodzenia drzwi, co może doprowadzić nawet do konieczności ich całkowitej wymiany. Usługi ślusarskie będą nieocenione, gdy nie wymienimy wkładki przed usterką lub – co gorsza – złamiemy w zamku klucz. W takiej sytuacji profesjonalista umożliwi nam wejście do własnego mieszkania, a przy okazji zajmie się naprawą uszkodzonego zabezpieczenia.

Opracowanie:
Nysa, Prudnicka 12
tel. 600 466 462
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz