Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy wyborze studia tatuażu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze studia tatuażu?

Tatuaże mogą być wspaniałą ozdobą naszego ciała oraz wyrazem osobowości pod warunkiem, że zostaną wykonane w sposób profesjonalny przez utalentowanego tatuażystę. Każdy z nas zna chyba osobę, która swój pierwszy tatuaż robiła „po znajomości” i po dziś dzień żałuje tej decyzji. „Domowej roboty” dziara może stać się przyczyną wstydu i zażenowania, dlatego też przed podjęciem decyzji o zrobieniu sobie tatuażu, warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór dobrego specjalisty. Na co zwrócić uwagę poszukując studia tatuażu?

Przede wszystkim rekomendacje

Dobre studio tatuażu nie potrzebuje drogiej reklamy- zapewniają mu ją zadowoleni klienci. Rekomendacje innych osób to chyba najważniejszy aspekt, którym powinniśmy kierować się przy wyborze tatuażysty. Swoje poszukiwania warto zacząć od przeglądu sieci- znajdziemy tam ofertę lokalnych studiów tatuaży. Wiele firm posiada również konta w popularnych mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco możemy śledzić efekty ich pracy. Daje nam to szereg możliwości, jeżeli chodzi o zdobycie opinii na temat miejsc, do których warto się udać oraz tych, których należy unikać. Trzeba mieć na uwadze, że nie każdy tatuator specjalizuje się we wszystkich rodzajach tatuażu. Jeżeli mamy już wybrany wzór, dobrze jest upewnić się, że dany specjalista będzie umiał go odtworzyć na naszym ciele. Dobre studia tatuażu- takie jak np. Czarcie Studio- chętnie udostępniają zdjęcia wykonanych przez siebie tatuaży. Potencjalni klienci mogą wówczas z łatwością ocenić, czy podoba im się styl i „kreska” konkretnego specjalisty i – w razie potrzeby- omówić z nim szczegóły realizacji projektu.

Higiena pracy

Warunki, w których profesjonaliści wykonują tatuaże są wręcz sterylne. Dobre studia tatuażu nie szczędzą na środkach higienicznych i preparatach, które pozwalają na jak najlepsze zabezpieczenie miejsca pracy przed drobnoustrojami i innymi patogenami. Tatuażyści podczas pracy zawsze stosują rękawiczki i jednorazowe igły. Dbają również o to, by tusz potrzebny do wykonania tatuażu nie był pobierany bezpośrednio z głównego opakowania. Jego niewielka ilość rozlewana jest do malutkich pojemniczków jednorazowego użytku, co gwarantuje obecnemu i następnym klientom pełne bezpieczeństwo podczas zabiegu. Kluczowa jest także dokładna dezynfekcja stanowiska pracy po każdym wykonanym tatuażu. Pamiętajmy, że profesjonalny tatuaż musi kosztować. Na cenę składa się nie tylko sam wzór, ale też jakość usługi. Decydując się na wykonanie dziary przez amatora, w warunkach domowych, być może zaoszczędzimy kilka złotych, lecz ryzykujemy też własne zdrowie.

Opracowanie:
Kraków, Mostowa 1 lok. LU3
tel. 575 415 666
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz