Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy cateringowej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy cateringowej?

Catering popularny jest dzisiaj przy organizowaniu zarówno mniejszych imprez rodzinnych, jak i większych spotkań biznesowych. Ciepłe jedzenie oraz przekąski na zimno przygotowywane są po konferencjach, na jubileusze, stypy, Komunie, wesela czy też osiemnastki i studniówki. Nie każda restauracja jest jednak gotowa na przygotowanie dań w ramach cateringu. Nie każda firma cateringowa jest również godna współpracy. Na jakie jej cechy warto zwracać uwagę?

Zróżnicowane menu z polskim zaakcentowaniem

Dobra firma cateringowa przede wszystkim jest gotowa zaproponować swoim klientom zróżnicowane menu. Może ono być stworzone z potraw wykwintnych obiadowych lub też kolacyjnych. Menu mogą również wypełniać przekąski na ciepło lub na zimno. Tu szczególnie warto zwrócić uwagę, w jakiej kuchni specjalizuje się dana firma. Nie zawsze bowiem egzotyczne dania są strzałem w dziesiątkę. Dzisiaj lepiej stawiać na potrawy domowe polskie oraz staropolskie, którymi można pochwalić się m.in. przed zagranicznymi gośćmi podczas gali biznesowej.

Nie tylko jednak promocja polskich kulinariów jest ceniona. Krajowe i lokalne potrawy mogą być tworzone ze świeżych produktów, bez konieczności sprowadzania ich z oddalonych o wiele kilometrów hurtowni czy nawet z zagranicy. Stawianie na polskie potrawy pozwala również znacznie zoptymalizować budżet, który jest przeznaczony właśnie na jedzenie. Czym warto zatem zastawić stół? Karkówka w sosie, gulasz wieprzowy, roladki drobiowe z brokułem i mozzarellą, kapuśniak ze słodkiej kapusty, dorsz panierowany czy też pierogi ręcznie robione, to strzał w dziesiątkę.

Potrawy z wysokiej jakości produktów

Przy wyborze firm cateringowych warto zwracać uwagę na to, z jakimi dostawcami produktów spożywczych współpracują. Najlepiej stawiać na te przedsiębiorstwa, które kupują warzywa i owoce od rolników lub hurtowni z ekologiczną żywnością. Podobnymi kryteriami należy kierować się w kwestii mięs oraz ryb. Muszą one być wysokie jakościowo, pełnowartościowe oraz w 100% świeże.

Dobre firmy cateringowe dbają też o to, aby wykorzystywać wysokiej klasy przyprawy bez konserwantów oraz barwników. Dlaczego jest to tak ważne? Przyprawy o 100% składzie naturalnym – również te egzotyczne – to inwestycja w przepiękny aromat dań. Wyeksponowanie i podkreślenie smaków jest bardzo ważne.

Nowoczesny sprzęt, czyli dania zawsze ciepłe i świeże

Kolejnym elementem, który należy zweryfikować przy ocenie firmy cateringowej jest to, czy jest ona w stanie zagwarantować obsługę zamówienia terminowo. Szczególnie ważny jest wykorzystany nowoczesny sprzęt do cateringu – podgrzewacze do potraw, patelnie gazowe, termosy gastronomiczne, pojemniki termoizolacyjne itp. – który musi zapewnić ich świeżość, a także brak utraty ciepła, aromatów czy odpowiedniej wilgotności.

Bardzo mocno dba o to BAR SMACZNY ZAKĄTEK, który słynie w Kaliszu i okolicach właśnie z usług cateringowych. Można również odwiedzić lokal przy ulicy Śródmiejskiej 20 lub zamówić danie domowe obiadowe. Warto z takimi firmami współpracować bowiem także w ramach cateringu pudełkowego dla pracowników firm. W specjalnych pojemnikach każdego dnia dostarczane są wtedy kilkuskładnikowe potrawy np. penne z włoskimi przyprawami, smażonym kurczakiem oraz gotowanymi warzywami. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz