Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu domu?

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu domu?

W życiu zdarzają się różne losowe sytuacje - kradzieże, pożary, czy zalania. Aby w razie takiej niemiłej niespodzianki nie martwić się o swój domowy budżet - warto wykupić bezpieczeństwo, czyli ubezpieczyć dom. Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu domu? Sprawdziliśmy.

Zakres polisy

Zakres polisy to bardzo ważny czynnik. Powinieneś zadbać o swój cały majątek, dlatego nie zapominaj o ochronie stałych elementów wyposażenia, jakimi są na przykład okna, czy zabudowa kuchenna, a także ruchomości domowe na przykład meble, czy sprzęt RTV i AGD. Dzięki temu w razie pożaru, kradzieży z włamaniem, uderzenia pioruna, czy powodzi otrzymasz szybką i profesjonalną pomoc.

Większość firm ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenie domu w trzech opcjach, które przedstawiają się następująco: mini, maxi oraz mega. Dzięki takiemu wyborowi każdy klient ma możliwość wyboru odpowiedniego dla niego wariantu, który wpasuje się w jego potrzeby.

Suma odszkodowania

Teraz przejdźmy do następnej kwestii, jaką jest suma odszkodowania. Całościowa suma powinna zostać określona w umowie. Nie zapomnij, że powinna odzwierciedlać realną wartość nieruchomość wraz z jej wyposażeniem. Jeśli zdarzy Ci się losowa sytuacja życiowa - kradzież, zalanie, pożar - dostaniesz od ubezpieczyciela środki, dzięki którym będziesz mógł wrócić do normalność, przywrócić dom do stanu pierwotnego.

Wysokość składki

O ten czynnik zapytaliśmy eksperta. Ten czynnik, czyli wysokość składki jest zależny od wielu kwestii, takich jak suma i zakres ubezpieczenia, długość polisy, rodzaj nieruchomości, a także różnego rodzaju dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe czy przeciwpożarowe. - mówi specjalista z Centrum Ubezpieczeń Gaj - Włodarczak.

Wyłączenia odpowiedzialności

Zanim dokonasz wybór ubezpieczenia, powinieneś koniecznie się dowiedzieć, jakich zdarzeń nie obejmuje polisa. Bardzo wiele osób o tym zapomina, a zazwyczaj ich lista jest długa. Takie informacje znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Mimo wszystko musisz także wiedzieć, że ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania, jeśli uzna, że szkoda została spowodowana poprzez rażące niedbalstwo lub celowe działania.

Dodatkowe ubezpieczenia

Każdy ubezpieczyciel daje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o dodatkowe opcje na przykład ochrona garażu, czy altany ogrodowej. Warto pamiętać także o ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym. Dzięki temu otrzymasz odszkodowanie, gdy Ty, ktoś z Twoich bliskich czy Twoje zwierzęta wyrządzą krzywdę osobom trzecim lub uszkodzą należące do nich przedmioty.

Podsumowując, jak widzimy, istnieje kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas ubezpieczania domu. Niezaprzeczalnie każda kwestia jest bardzo ważna i nie powinniśmy pomijać żadnej z nich.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz