Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy kupnie dobrego roweru?

Na co zwrócić uwagę przy kupnie dobrego roweru?

Branża rowerowa rządzi się bardzo prostymi prawami. Najlepsze dwuślady dystrybuują wyspecjalizowane sklepy, które współpracują z wieloma polskimi i zagranicznymi producentami. To właśnie w takich punktach handlowych należy szukać upragnionego dla siebie roweru. Unikać należy zaś sprzętów, które oferowane są przez duże hipermarkety – przyciągają one klientów niską ceną, która wskazuje na równie niską jakość.

Zwróć uwagę na producentów

Nie każdy z nas zna się na branży rowerowej, ale prawie każdy z nas korzysta z rowerów. Aby nie odczuć rozczarowania po zakupie tego typu sprzętu, który będzie bardzo usterkowy i mało komfortowy w jeździe, należy wybierać produkty od kilku renomowanych producentów o sprawdzonej przez lata jakości. Mowa tutaj o takich rowerowych gigantach jak CUBE, WINORA, HAiBiKE, STAIGER, GHOST, PUKY, CORRATEC, STEVENS, SCOTT, BULLS, HERCULES, czy STAIGER. To właśnie rowery tych marek wyróżniają się swoją solidnością konstrukcyjną, ciekawym designem, a także najwyższymi danymi technicznymi, które są wskaźnikami komfortowego użytkowania, zarówno dla amatorów kolarstwa, jak i dla zapaleńców tego pięknego sportu.

Kupuj tylko w sprawdzonych sklepach rowerowych!

Coraz większy odsetek Polaków korzysta z rowerów. Zjawisko to można zauważyć we wszystkich miastach, gdzie powstają ścieżki rowerowe, a także poza nimi – coraz więcej osób wybiera aktywność sportową związaną z wycieczkami dwuśladami po trasach górskich, czy też leśnych. Wzrost handlu rowerami przekłada się również na zapotrzebowanie na dobrych ich dystrybutorów. Jednym z nich jest firma VIRO, która oferuje nowoczesny sprzęt i różnego rodzaju akcesoria. Mowa o rowerach miejskich i trekkingowych, a nawet elektrycznych, a także o osprzęcie: koła, mostki, ramy szosowe, osłony łańcucha, amortyzatory, siodełka itd. Podmiot ten specjalizuje się również w dostarczaniu swoim klientom artykułów sportów zimowych – narciarstwa, czy łyżwiarstwa. To właśnie w takich sklepach warto kupować dobry sprzęt, który nie tylko wyróżni się jakością, ale także atrakcyjną ceną.

Dobór roweru pod indywidualne uwarunkowania fizyczne

Kupno roweru we wyspecjalizowanych sklepach to nie tylko gwarancja jakości technicznej, ale też możliwości uzyskania odpowiedniej porady oraz wyboru sprzętu spośród wielu jego wersji. Przy dobieraniu dla siebie roweru miejskiego czy też trekkingowego istotna jest przede wszystkim wysokość ramy. To od niej w dużej mierze zależy komfort jazdy – sama regulacja siodełka nie zawsze wystarczy przy dostosowywaniu. Warto kierować się zatem doświadczeniem ekspertów branżowych, a także uniwersalną metodą dobierania ramy. Polega ona na tym, aby po zejściu z siodełka odległość między górną rurą ramy a kroczem wynosiła, co najmniej 10 centymetrów. Nie zapomnij również uwzględnić wielkości kół, która podawana jest w calach (26’’ – 559 mm średnicy, 27,5’’ – 585 mm, 28’’ – 622 mm, 29’’ – 622 mm).

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz