Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu części samochodowych?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu części samochodowych?

Samochody, podobnie jak każde inne urządzenie mechaniczne, aby działać bezawaryjnie i bezpiecznie potrzebują regularnego serwisu oraz napraw, w przypadku uszkodzenia, którejś z części. Z biegiem czasu i pod wpływem eksploatacji każda z części może ulec zużyciu i wymagać wymiany. Zobacz, na co zwrócić uwagę, kiedy planujesz zakup części zamiennych do samochodu, skutera lub motocykla.

Pochodzenie części zamiennych

Jeśli Twój pojazd wymaga wymiany części, nie kieruj się ceną, a przede wszystkim zwróć uwagę na pochodzenie części. Zakup podejrzanie tanich części, znalezionych na aukcji internetowej niezweryfikowanego sprzedawcy, może bowiem skutkować byciem oszukanym. Na aukcjach takich trafić możesz zarówno na części zamienne dobrej jakości, jak i niesprawne lub regenerowane nieprofesjonalnie części pochodzące z aut powypadkowych. Nierzadko również części te pochodzą z kradzieży lub nieuczciwi sprzedawcy po otrzymaniu przelewu znikają bez śladu, a Ty możesz zostać zarówno bez poszukiwanej części, jak i bez pieniędzy.

Właśnie z takich powodów tak ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność i poszukiwać części zamiennych jedynie u sprawdzonych firm, takich jak Roda24, posiadających wieloletnie doświadczenie na rynku oraz wielu zadowolonych klientów. Zakupując części zamienne u sprawdzonych sprzedawców nasz pewność, że pochodzą one z legalnego źródła i są w pełni sprawne.

Historia wybranej części

Dokonując zakupu części w sprawdzonej firmie, warto przed podjęciem decyzji skonsultować ją ze specjalistą, który odpowie na wszystkie ważne pytania. W ten sposób możesz dowiedzieć się, jaka jest historia wybranej przez Ciebie części samochodowej, motocyklowej lub części do skutera oraz, jeśli nie jest to część nowa, jakie zabiegi regeneracyjne zostały wykonane.

Szczególnie istotne jest to, jeśli planujesz zakup części do starszych modeli pojazdów, takich jak FSO Polonez, czy poszczególne warianty wychodzące spod marki polskiego Fiata, których dostępność na rynku jest znacznie ograniczona. Warto także zapytać o istnienie oraz czas trwania gwarancji na zakupiony komponent.

Sprzedaż części samochodowych

Jeśli w Twoim garażu lub na strychu znajdują się fabrycznie zapakowane elementy do klasycznych samochodów, takich jak Fiat 125 czy 126p możesz odsprzedać je w firmie zajmującej się sprzedażą części i akcesoriów samochodowych. Również w tym wypadku warto uważnie wybrać skup części i skorzystać z oferty sprawdzonej firmy. Dzięki temu zyskasz pewność, że sprzedane przez Ciebie części trafią w ręce profesjonalistów i zostaną uczciwie wycenione.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz