Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia grupowego?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia grupowego?

Ubezpieczenie grupowe jest oferowane w różnego rodzaju miejscach - najczęściej możemy się z nim zetknąć w pracy, szkole, na uczelni, w biurze turystycznym, czy w banku. Przystąpienie do grupowego ubezpieczenia jest bardzo proste - wystarczy jedynie wypełnić jedną krótką deklarację. Ponadto zazwyczaj nie kosztuje ono wiele, więc czy warto je wykupić? Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu grupowym? O tym w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania.

Ubezpieczenie grupowe - co to?

Ubezpieczenie grupowe to polisa, która najczęściej jest nam oferowana w pracy - w ramach umowy z pracodawcą. Będąc pracownikiem danej firmy, możemy dołączyć do grupowego ubezpieczenia, którego warunki są z góry określone. Składka grupowego ubezpieczenia zazwyczaj jest niska, a przede wszystkim jest taka sama dla każdego pracownika - niezależnie od wieku czy stażu pracy.

Oferta grupowego ubezpieczenia jest skierowana jedynie do osób zatrudnionych w danej firmie. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, że odejdziesz z pracy, to nadal możesz korzystanie indywidualnie z takiego ubezpieczenia. Warto wtedy jednak się upewnić, że warunki ubezpieczenia wciąż są korzystne. Istnieją trzy metody opłacania składek - może zająć się tym tylko pracodawca, tylko pracownik, albo obie te osoby.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu grupowym?

Każde ubezpieczenie grupowe jest inne. Między innymi z tego powodu przed przystąpieniem do ubezpieczenia grupowego należy zwrócić uwagę na jego zakres, umowy dodatkowe oraz sposób realizacji. Z atrakcyjną ofertą ubezpieczenia grupowego możemy się spotkać między innymi w Chynasińska-Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie grupowe składa się z dwóch rodzajów umów. Pierwszym rodzajem jest umowa podstawowa, natomiast drugim - umowa dodatkowa. Jeżeli chodzi o umowę podstawową, to obejmuje ona śmierć osoby ubezpieczonej. Bardzo często się zdarza, że ochrona podstawowa jest rozszerzona m.in. o niezdolność do samodzielnej egzystencji i pracy czy trwałe inwalidztwo. Jeśli natomiast chodzi o umowy dodatkowe, to zazwyczaj są to pakiety - najpopularniejszymi są pakiet zdrowotny, szpitalny, rodzinny i wypadkowy.

Jakie są zalety ubezpieczenia grupowego?

Wśród zalet ubezpieczenia grupowego możemy wymienić niezwykle szeroki zakres ochrony. Nie bez znaczenia jest również wysokość składki. Składka ubezpieczenia grupowego zazwyczaj wynosi kilkadziesiąt złotych, więc jest ona niska, biorąc pod uwagę zakres ochrony. Podczas wyboru ubezpieczenia grupowego na życie, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na umowę podstawową i dodatkowe oraz wysokość składki.

Inną równie dużą zaletą ubezpieczenia grupowego jest brak zbędnych formalności. Aby móc przystąpić do ubezpieczenia grupowego, wystarczy jedynie wypełnić jeden formularz. Niepotrzebne są żadne wyniki badań, czy zaświadczenia od lekarzy. Ponadto zapomnij o comiesięcznym opłacaniu składek - zrobi to za Ciebie pracodawca. Warto tutaj również wspomnieć, że możemy przystąpić do ubezpieczenia grupowego również wtedy, kiedy posiadamy ubezpieczenie indywidualne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz