Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę decydując się na wynajem samochodu?

Na co zwrócić uwagę decydując się na wynajem samochodu?

Wynajem samochodu czy busa to bardzo dobra opcja na wakacje, na dowóz gości na ślub, na wycieczki podczas wyjazdu za granicę. Dzięki wypożyczonemu samochodowi mamy dowolność co do wyboru miejsca i czasu, który chcemy w nim spędzić. Bezpieczeństwo i wygoda są warte swej ceny. Nie mniej jednak przed wynajmem warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby nie przepłacać. Co jest więc istotne?

Co powinieneś wiedzieć o wynajmowanym samochodzie?

Podstawowa sprawa to wybór odpowiedniego samochodu na wybraną destynację, jej długość i ilość członków. Warto uwzględnić ukształtowanie terenu, do którego się wybieramy. Nie zawsze opcją najtańsza będzie najlepsza. Dobrze więc nasz wybór skonsultować z pracownikiem profesjonalnej wypożyczalni samochodowej typu Finserv sp. zo.o. Po dokonaniu wyboru trzeba jednak sprawdzić kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim sprawdź czy ostateczna cena na pewno zawiera już wszystkie podatki i dodatkowe opłaty. Kolejną ważną informacja jest limit kilometrów, które są zawarte w cenie, a jeżeli już przekroczyć limit, jaką jest cena każdego kolejnego przejechane kilometra. Przed wyborem samochodu warto więc znać mniej więcej trasę i liczbę kilometrów.  Możesz też zapłacić więcej, ale być spokojnym o nielimitowaną liczbę kilometrów. Kolejna istotną opcją to zasady tankowania, a także wszelkie dodatkowe opcje typu fotelik samochodowy, który jest również dodatkowo płatny. Nie zapomnij upewnić się, gdzie jest punkt odbioru samochodu i jego zwrotu (czy w innej placówek przyjmą samochód bez dodatkowej dopłaty). Zabierz konieczne dokumenty do odbioru (prawo jazdy, dokument tożsamości, karta kredytowa z wystarczającą gotówką) i staw się o określonej porze, aby rezerwacja nie przepadła.

Ubezpieczenie i inne formalności

Istotną kwestią jest ubezpieczenie, nad którym warto dłużej się zatrzymać. Obowiązkowym ubezpieczeniem zagwarantowanym w cenie wynajmu jest ubezpieczenie OC. Niekoniecznie obowiązkowe, choć w wielu krajach bezwzględnie wymagane jest ubezpieczenie AC. W zależności od rodzaju umowy, szkód spowodowane przez kierowcę mogą być pokryte w całości lub częściowo. Część osób decyduje się również na wykup ubezpieczenia od kradzieży bojąc się, że w jej przypadku będą musieli zapłacić firmie równowartość samochodu. Kwestie szkód mogą być wykorzystywane zarówno przez wypożyczalnie, jak i osoby korzystające z ich usług. Najlepiej przed odbiorem samochodu poprosić o raport dotyczący stanu samochodu, ewentualnie zrobić zdjęcia wszelkich niepokojących nas kwestii. Podobnie, gdy już oddasz samochód, upewnij się czy masz raport, w którym nie ma wspomnienia o dodatkowych szkodach. Jeśli zadbasz o wszelkie kwestie formalnie, spokojnie będziesz mógł korzystać z wypożyczonego pojazdu.

 • Wynajem busów ośmioosobowych

  Wynajem busów ośmioosobowych

  • Finserv
  • Zapytaj o cenę
 • Wynajem busów dziewięcioosobowych

  Wynajem busów dziewięcioosobowych

  • Finserv
  • Zapytaj o cenę
 • Leasing samochodu

  Leasing samochodu

  • Finserv
  • Zapytaj o cenę
Opracowanie:
Toruń, Polna 140b
tel. 669 980 000
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz