Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając blat do łazienki?

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając blat do łazienki?

Blat jest bardzo ważną częścią wyposażenia każdej łazienki. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy nie służy już tylko jako element na, którym montuje się umywalkę, ale spełnia także funkcję dekoracyjną. Jak zatem wybrać najlepsze rozwiązanie? Na jakie materiały warto postawić? Czy blat np. z laminatu HPL to dobre rozwiązanie? W dalszej części artykułu postaramy się odpowiedzieć na te pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wodoodporny materiał

Wybierając blat do łazienki, warto zwrócić uwagę na jego materiał. Musi być wodoodporny i łatwy w utrzymaniu czystości. Najpopularniejsze są: marmur, granit, drewno, szkło, tworzywo sztuczne czy też kompozyt. Blaty z naturalnych materiałów, takich jak marmur i granit, są zwykle odporne na wodę, ale wymagają odpowiedniej impregnacji. Niezwykle wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz wilgoć są blaty łazienkowe HPL. Dlatego to właśnie one są montowane w toaletach publicznych. Powstają z kilku warstw papieru impregnowanych żywicą fenolową. Występują w wielu kolorach, mają ciekawe wzornictwo, różne struktury, co daje użytkownikom szerokie możliwości aranżacyjne.

Odpowiednia wielkość

Wielkość blatu w łazience zależy od wielu czynników, takich jak rozmiary pomieszczenia, ilość miejsca, jakie potrzebujemy do przechowywania różnych przedmiotów oraz indywidualne preferencje. Zwykle ma on szerokość od 50 cm do 120 cm, a głębokość od 45 cm do 60 cm. Ten o szerokości 50 cm i głębokości 45 cm może być wystarczający w niewielkiej łazience, ale jeśli mamy więcej miejsca, to warto rozważyć większy blat, który zapewni nam więcej przestrzeni do przechowywania i użytkowania. W przypadku, gdy nie potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania, ale chcemy zwiększyć przestrzeń użytkową, możemy wybrać półkę lub szafkę pod blatem, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w łazience.

Kolorystyka dopasowana do wnętrza

Blat powinien współgrać ze stylem, w jakim urządzona jest łazienka i być w podobnej tonacji kolorystycznej. Np. blaty HPL znajdujące się w ofercie firmy Sanipol można zamówić praktycznie w dowolnym kolorze i bez trudu dopasować je do danego wnętrza. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? W mniejszych łazienkach warto wybierać jasne kolory blatu, ponieważ optycznie powiększają one przestrzeń i dodają jej lekkości. W większych łazienkach możemy natomiast zdecydować się na ciemniejsze kolory, które dodadzą pomieszczeniu elegancji. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie kontrastu między kolorem blatu a pozostałą częścią łazienki. Na przykład, jeśli mamy łazienkę w kolorze białym, to możemy wybrać blat w ciemniejszym kolorze, aby dodać pomieszczeniu dynamiki.

Opracowanie:
Międzyrzecz, Poznańska 106
tel. 95 741 26 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać