Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę, wybierając salę weselną

Na co zwracać uwagę, wybierając salę weselną

Jedną z najważniejszych decyzji, jaką musi podjąć Młoda Para organizując przyjęcie weselne jest wybór sali. Sala weselna powinna być dostosowana do potrzeb i wymagań Młodej Pary. Nie jest łatwo znaleźć lokal idealny, w którym zapewnimy gościom komfortową zabawę. Dziś podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze danej sali weselnej.

Kluczowy jest rozmiar i układ sali

Rozmiar sali oraz liczba stolików i krzeseł powinny być dostosowane do liczby zaproszonych gości. Należy pamiętać, że warto jest zapewnić swoim gościom większą swobodę i nie usadzać ich zbyt ciasno. Jeśli chodzi o układ pomieszczenia, najlepiej sprawdzają się sale, w których część bankietowa i taneczna są połączone, dzięki czemu goście siedząc przy stołach mogą swobodnie obserwować, co dzieje się na parkiecie. To szczególnie ważne dla starszych członków rodziny, którzy już nie mogą tańczyć, ale chętnie obserwują bawiącą się młodzież.

Wystrój, oświetlenie i akustyka

Podczas wyboru sali weselnej warto jest także zwrócić uwagę na jej wystrój, oświetlenie oraz akustykę. Są to kluczowe sprawy, jeśli zależy nam na organizacji pięknego przyjęcia. Elegancki wystrój nada imprezie odpowiedniego charakteru. Sala być zadbana i wyposażona w niezbędne dodatki, takie jak wazony, świeczniki, obrusy czy pokrowce na krzesła. Ważna jest tu możliwość personalizacji dekoracji i dopasowania jej do koloru przewodniego, jaki wybrała Młoda Para. Niezwykle istotna jest również kwestia oświetlenia, które pomoże zbudować odpowiedni nastrój. Dobrze, jeśli część bankietowa jest lepiej doświetlona. Parkiet może być przyciemniony, aby lepiej było widać kolorowe światła i lasery. Bardzo ciekawy efekt dają podświetlane sufity i ściany.

Jedną z najistotniejszych kwestii, jaką powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru sali weselnej jest jej akustyka. Nawet najlepszy sprzęt nie zagwarantuje nam dobrego odsłuchu, jeśli akustyka w sali będzie zaburzona. Wrogiem dobrej akustyki są długie i wąskie sale oraz niskie sufity. Dobrze natomiast sprawdzą się wysokie pomieszczenia ze sporą otwartą przestrzenią.

Sala weselna połączona z hotelem to rozwiązanie idealne

Jeśli goście na wesele przyjeżdżają z daleka, warto jest zapewnić im nocleg. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie sali weselnej w hotelu. W ten sposób można uniknąć kłopotów związanych z transportem gości i zapewnić weselnikom pełen komfort.

W województwie zachodniopomorskim godną polecenia salą weselną zapewnia Firma Szymczak z Maszewa. Znajdują się tam dwie sale weselne – na 100 i na 200 osób, a także piękna restauracja i dobrze wyposażone pokoje, w których można zarezerwować nocleg dla gości.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz